Üç eski Galatasaraylı Fernando, Marcao ve Alex Telles'i kadrosunda buluşturan Sevilla, sarı kırmızılılardan Viktor Nelsson'u da transfer etmek için çalışıyor. 

15 MİLYON EUROLUK TEKLİF

Galatasaray’ın Danimarkalı futbolcunu uzun süredir transfer etmek isteyen Sevilla'dan Galatasaray'ın beklentisi 20 milyon euro. Sevilla'nın son teklifi ise 15 milyon euroyu dört taksitte ödemek. 

TEKLİFİN AYRINTILARI

La Liga kulübü, 3 milyon 750 bin euroluk taksitlerin ilkini 30 Ağustos’ta ödeyecek.  2. taksit tam 1 yıl sonra; 3. taksit 30 Ağustos 2024 ve dördüncü ve son taksit ise 5 Haziran 2025’te verilecek.

3 MİLYON EURO BONUS

Sevilla ayrıca Nelsson resmi maçların yüzde 70’inde oynar ve diğer başarı kriterleri gerçekleşirse 3 milyon euro bonus ödemeyi de önerdi. Nelsson için son teklifini veren Sevilla Galatasaray’ın yanıtını beklemeye başladı.marcao nelsson

DURSUN ÖZBEK: İSTEDİĞİMİZ RAKAM DEĞİL

İstanbul'da 1-0 kaybedilen Giresunspor maçından sonra kameraların karşısına geçen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Nelsson transferi için, "Nelsson için masada Sevilla’nın teklifi var. İstediğimiz rakam değil. İstediğimiz rakam gelmediği sürece satmayı düşünmüyoruz. Önemli bir oyuncumuz” ifadelerini kullanmıştı. 

Galatasaray ile 47 maça çıkan Nelsson takımı adına 1 gol atmayı başardı.