Geride kalan sezon UEFA Avrupa Ligi'ndeki performansıyla birçok kulübün transfer listesine yazdıran Marcao ile ilgilenen en ciddi talip Sevilla'ydı. Endülüs ekibinin bir süredir ilgisi bulunduğu sambacı için kulübü Galatasaray da 15 milyon euro talep ediyordu. İspanyol temsilcisinden Brezilyalı savunma oyuncusu açıklama geldi.

İlginç bir stoper

AS'ta yer alan habere göre takımının transferdeki hedefleri hakkında konuşan Monchi, Marcao ile ilgilendiklerini doğrulayarak, "Marcao ilgilendiğimiz isimler arasında yer alan bir stoper. Karar vermemizde yardımcı olacak farklı filtrelerimizden geçti ve nihai listemizde yer alıyor. O yalnızca agresif görünen bir stoper değil aynı zamanda sol ayaklı ve ayağını oldukça iyi kullanıyor. Aklımızda olan profillere uyan ilginç bir stoper." sözlerini dile getirdi. Sevilla'nın bir süredir başarılı stoperin transferini sonuçlandırmak için girişimlerde bulunduğu haberleri gündemde yer alıyordu. 

marcao


2 yıl daha sözleşmesi var

26 yaşındaki Marcao, Ocak 2019'da Chaves'ten Galatasaray'a transfer olmuş ve geçtiğimiz sezon 39 maçta forma giymiş ve 1 kez de gol atma başarısı göstermişti. Brezilyalı oyuncunun Sarı-Kırmızılı ekip ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.