Southampton maçında ilk kez forma giydikten 45 dakika sonra kenara gelen Shaqiri, "Jürgen Klopp, beni şaşırttı açıkçası. Hocanın maç ile ilgili bulduğu çözüm buydu demek ki, bunu anlamak gerekiyor. Beni çıkarmadan önce devre arasında bana gelip, "Senin için zor ama taktiksel olarak bir şeyleri değiştirmem gerekiyor." dedi. Bana direkt olarak geldi ve nedenini anlattı. Jürgen Klopp ile çok iyi ilişkim var ve her şey yolunda." ifadelerini kullandı.
Jürgen Klopp'un saha ile ilgili bir şeyleri anlatırken, açıklarken ve isterken sinirli olmadığını söyleyen İsviçreli yıldız, "Asla bağırmaz veya sinirlenmez. Takiksel bir şeyler anlatıyordur ve nasıl daha iyi olacağını açıklar." dedi

'' YALAN SÖYLÜYORLAR, KÖTÜ ADAM BEN OLUYORUM"

Kendisi hakkında olumsuz konuşan eski takım arkadaşları hakkında konuşan Shaqiri, "Yazdıkları, söyledikleri şeyler doğru değil. Bazı eski futbolcular veya eski takım arkadaşlarım çıkıyor medyaya yalanlar söylüyorlar, sonra da kötü adam ben oluyorum. Ben asla kötü bir adam olmadım ve kulübümde problemler çıkarmadım. Herkesin gelip şakalaştığı iyi adamımdır." Bu nedenle basında hakkımda konuşan adamların söylediği sözler yalan." sözleriyle yanıtladı.

"KIRMIZI KART GÖRÜR, PENALTI KAÇIRIRDI"

Charlie Adam'ın kendisi hakkında söylediği ve Stoke City'nin küme düşme nedeni olarak gösterilmesi sorusuna Shaqiri, "Söylediklerinden ötürü çok şaşkınım. Onun söyledikleri de yalan. Ben Stoke için birçok gol attım. Zor maçlarda attığım gollerle takıma puanlar kazandırdım. Ancak, Charlie Adam Everton gibi önemli bir maçta kırmızı kart gördü. Brighton maçında penaltıyı kullanmak istedi ve kaçırdı. Sürekli yalanlar söyleyen Charlie Adam'a ispatlayacak bir şeyim yok. Ben sadece çalışan ve işini yapan bir futbolcuyum. İnsanlar benim nasıl biri olduğumu biliyorlar." cevabını verdi.

"BU ÇILGIN PİYASANIN EN UCUZUYDUM"

Liverpool'a transfer sürecini de anlatan Kosova asıllı yıldız oyuncu, "Birkaç seçeneğim vardı çünkü gerçekten çok ucuz bir oyuncu durumundaydım. Bu çılgın piyasanın belki de en ucuz oyuncusu bendim. Liverpool'u seçmemin nedenlerinden biri de çok erken bir şekilde ilgilerini belli etmeleriydi. Stoke City beni çağırdı ve olanları anlattı. Ben de Klopp ile çalışmak istiyordum. Bana ilk sözü, "Seni takımımda istiyorum." oldu. Kabul ettim. Bu kulüp gelişiyor, ilerliyor ve daha başarılı olacak. Buraya da adapte oldum ve çok mutluyum. Çok konsantreyim ve her gün çok çalışıyorum." diyerek sözlerini noktaladı.