Bİr dönem Fenerbahçe formasıda giyen ve adı sık  sık transfer iddialarına karışan Simon Kjaer'de flaş gelişme. yaşanıyor. Stoper hatıına arayışta olan Karadeniz ekibi Trabzonspor'un da gündemine gelen Simon Kjaer'in yeni takımın belli olduğu ifade edildi.

Gözden çıkarıldı

Geçirdiği sakatlıklar ile gündem olan Simon Kjaer, İtalyan devi Milan'da gözden çıkarıldı. Haberde İtalyan devi, savunma oyuncusunun menajerinden kendilerine takın bulmasını istediğini belirtildi. Bu duruöum üzerine tecrübeli stoperin adı Trabzonspor ile de geçmeye başlamıştı.

AKŞAM Gazetesinin aktardığı habere göre Simon Kjaer'in Trabzonspor'a transfer olmak gibi bir düşüncesinin olmadığı ifade edildi. 33 yaşındaki Danimarkalı savunmacımım temsilcisi, Serie A takımlarına ağırlık verirken gerçekleştirilen görüşmeler neticesinden de sonuç çıkardı.

Rota Fiotentina

AKŞAM Gazaeteinin verdiği habere göre Danimarkalı futbolcu Simon Kjaer'in İtalyan ekip Fiorentina ile anlaşma sağladığı ifade ediliyor.. Milan ile 2 sene kontratı olan deneyimli futbolcu iiçn bonservisine ne kadar ödeme yapılacağı belirsizliğini koruduğu belirtildi. Serie A'da kalan Simon Kjaer, yeni sezonda Mor Menekşeleri için mücadele edecek.

Sakatlığı kalmadı

2021-22 sezonunda Milan ile şampiyonluk sevinci yaşayan Simon Kjaer Serie A'da yalnızca 11 maçta foma giyerken 803 dakika sahada kaldı. Serie A'nin 15. hafta maçında çapraz bağları yırtılan Danimarkalı stoper sezonu kapatmıştı.