Demir Grup Sivasspor’un yeni teknik direktörü Servet Çetin, 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen törenle sözleşme imzaladı. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve yöneticilerin katıldığı imza töreninde Servet Çetin, 1 yıllık sözleşme imza attı. Servet Çetin ile uzun yıllar boyunca çalışmak istediklerini belirten Başkan Mecnun Otyakmaz, ‘’Servet hocamız, futbolculuk döneminde Sivasspor’a kazandığım parayı hediye ederek ayrılacağım demişti. Galatasaray’a transfer olduğunda da sözleşmesi olmamasına rağmen bize kazandığı parayı iade etti. Bu sözünün de hakkını verdi. 4 yıl boyunca kulübümüzde Rıza Çalımbay ile birlikte görev aldı. En doğru tercihi yaptığımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

thumbs_b_c_3428048c47a62258362a70e1cec44f10

Mecnun Otyakmaz: ‘’Kolej Takımı Oluşturacağız’’

Demir Grup Sivasspor’un en büyük hedefinin tekrar Avrupa Kupaları’nda mücadele etmek olduğunu belirten Başkan Mecnun Otyakmaz, ‘’Yaşadığımız süreçte yayın gelirleri ve kulüp gelirleri azalırken; masraflarımız artıyor. Önümüzdeki dönemde gençlere daha fazla önem vereceğiz. Gençlerimizi kazanarak, onların satışından gelir kazanmayı amaçlıyoruz. Sivasspor’a vizyon ve kazanç getirmeyi amaçlıyoruz. Servet Çetin hocamızla da aynı şekilde düşünüyoruz. Taraftarımızın da desteğini arkamıza alarak kolej takımı oluşturmak istiyoruz. Rıza hocanın olası ayrılığı karşısında Servet Çetin ile yola devam etmeyi düşünüyorduk. Gönül rahatlığı ile hocamıza takımımızı teslim ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Sservet-cetin

Servet Çetin: ‘’Sivasspor, Benim İçin Çok Değerli’’

Demir Grup Sivasspor çatısı altında bir yıl futbolcu, 4 yıl ise yardımcı antrenör olarak görev aldığını belirten Teknik Direktör Servet Çetin ise şu açıklamalarda bulundu:

‘’Sivas’ta gençliğimi geçirdim. Bu yüzden hem şehrin hem de kulübün bendeki yeri çok ayrıdır. Sivasspor’un dinamiklerini gayet iyi biliyorum. Bir antrenör için çalışma ortamı çok iyidir. Yönetim anlayışı antrenörün çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Sivasspor’da hoca olarak göreve başlamanın benim için doğru olduğunu düşünüyorum. Sivasspor’u hakettiği noktaya taşımak için çalışacağız. Hiç ara vermeden hemen çalışmaya başlıyoruz. Erzurum’da 2’nci kampımızı yapacağız. Transfer sürecinde de en iyi ve takıma uygun olan oyuncuları seçmeye gayret göstereceğiz. Yönetimle istişare ederek transferleri belirleyeceğiz. Farklı oyun sistemlerini kullanacağız. Sivasspor’un hem coşkulu hem de rakibi ısıran bir takım haline gelmesini; Süper Lig’de de üst sıralarda yer alması hedefini belirledik.’’