Sivasspor'un Golü Neden İptal Edildi? Galatasaray ile Sivasspor'un karşılaştığı mücadele sarı kırmızılıların 2-1'lik üstünlüğüyle sona ererken maça VAR damga vurdu. Yaşanan karambolün ardından Sivasspor golü bulurken VAR sistemi devreye girerek Erkan Özdamar'a pozisyonu izlemesi için önerdi.  Pozisyonu izleyen orta hakem Erkan Özdamar ise Sivasspor'un golünü iptal etti. Fakat iptalin kararını kimse anlamadı. Yayın sahibi beIN sports ise golün ofsayt nedeniyle iptal olduğunu belirtti. Peki VAR Sivasspor'un golünü neden iptal etti, Sivasspor'un Golü Neden İptal Edildi? İşte tüm detaylar!

Sivasspor'un Golü Neden İptal Edildi? 

Sivasspor'un bulduğu ilk golün iptal edilmesinin ardından sosyal medya adeta yıkıldı. Soğuk Sivas deplasmanının sona ermesinden sonra ise spor programı yorumculardan flaş açıklamalar geldi. Sivasspor'un golü neden iptal edildi sorusu için ilk gelen yorumlar şu şekilde:

Okan Buruk: "Pozisyonu seyredemedik ama ofsayt olduğunu söylediler. Son dakikadaki pozisyonda da ofsayt olduğu kararı verildi."

Rıza Çalımbay: "Bunun neden iptal edildiğini takım olarak bilmek istiyoruz. Karmakarışık bir şeyler oldu. Bir sürü şey oldu. Biraz gergin bir maç oldu."

Rıza Çalımbay: "Attığımız ve sayılmayan golde ne vardı çözemedik. Merak ediyorum. Bilen, eden, kuralı bizden daha iyi bilen biri herkesi aydınlatsa daha iyi olur. Böyle bir gol iptali yok. Bunu kabul etmiyorum. Rica ediyorum. Bunu bana bir anlatsınlar."

Mecnun Otyakmaz: "Bizim golümüz neden iptal edildi? En üst düzeyde bunun açıklamasını istiyoruz. Galatasaraylı oyuncular bile golün neden iptal edildiğini bilmiyor. Biri faul, biri ofsayt diyor. Bu beğendiğim bir hakemdi, maçta yaptıkları hiç hoşuma gitmedi."

Mecnun Otyakmaz: "20 yıldır Özgüç Türkalp'in adını duymaktan sıkıldık. EYT'de sınır da kalktı zaten emekli olsun artık."

Rıdvan Dilmen: "Dünyanın hiçbir liginde hakemler bu kadar lige etki etmez. Geçen sezon Trabzonspor açık ara şampiyon oldu mesela ama Abdullah Avcı ve oyunculardan daha çok şampiyonluğu savunan insanlar var. 'Trabzonspor'u ben şampiyon' yaptım diye gezinen insanlar..."

Rıdvan Dilmen: "Oyunun adil olması için adil insanlar lazım. Bu insanlar adil değil. Kırmızıyı ve golü vereceksin bugün."

Rıdvan Dilmen: "Vereceğiniz karar matematik değil bir şey değil arkadaş. Faul varsa çalacaksın, yoksa çalmayacaksın bu kadar basit. Spiker bile anlamadı ne olduğunu, 20 dakika sonra 'Ofsayt de geç' dediler herhalde ona da. "

Rıdvan Dilmen: "Sivasspor'un iptal olan golünde ne olduğunu kimse anlamadı. Bence Erkan Özdamar bile bilmiyor ne olduğunu. VAR'ın başına gitti ve öyle bir karar verdi."

İlker Yağcıoğlu: "VAR hakemi Özgüç Türkalp neden çağırdı, kimse anlamadı. 6 dakika izledi. Anlamadıysan, kararının arkasında duracaksın."

Feyyaz Uçar: "Sivasspor'un golünü neden iptal ettiğini anlayamadık. Anlayan varsa anlatsın."
Güntekin Onay: "Burada 40 kişiyiz, Sivasspor'un golünün neden iptal edildiğini hiçbirimiz anlamadık."