Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı için geri sayım başladı. Başkan Ali Koç ve yönetimi hem kongre üyelerinin hem de sarı lacivertli taraftarın eleştirilerinde odak noktası oldu. Süper Lig’de 9 sezondur şampiyonluk kazanamayan Fenerbahçe’de Başkanlık yarışı yeniden başlıyor. 2018 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul’da Ali Koç ve Aziz Yıldırım karşı karşıya gelmişti. 20 bin 736 oyun kullanıldığı seçimde 16 bin 92 ol alan Ali Koç tarihi bir farkla Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına seçildi.  2021 yılındaki seçimde ise Başkan Ali Koç tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi. Başkan Ali Koç döneminde Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası’nı müzesine götürmeyi başardı.

ali-koc3_1687257298_HLxE84

Ali Koç: ‘’Yeni Adaylar Ortaya Çıksın’’

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Mali Genel Kurul toplantısında eleştiri yağmuruna tutulan Başkan Ali Koç, ‘’Değişim isteyenler neden bir aday çıkarmıyor? Çıkarın bir aday!’’ ifadelerini kullandı. Fenerbahçe camiası içerisinde Olağanüstü Kongre kararının alınması gerektiği yönündeki eleştirilere de yanıt veren Başkan Ali Koç, ‘’Aday çıkmayacak bir ortamda genel kurula gitmek, önümüzdeki sezonun bütün yapılanmasını ve planlamasını riske edecek bir durum’’ dedi.

_30fdb_v

Başkan Ali Koç’un hedefinde ise eski başkan Aziz Yıldırım yer aldı. Aziz Yıldırım’ı kongreye katılmaya davet eden Başkan Ali Koç, ‘’ Biz rakiplerin uzantılarıyla, TFF'deki köstebeklerle mücadele ederken, ne yazık ki bir de kendi efsane başkanımızla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Aziz Yıldırım ile bir kez yarıştım. Söylediklerim, onları fitili ateşlemesi nedeniyledir. Aday olarak çıkmadılar. Buraya gelmediler, hep arkadan oynadılar. Onlardan ricam, bırakın şu sezonu Fenerbahçe için rahat geçirelim. Bizleri aşağıya çekmeyi çalışmayın’’ şeklinde konuştu.

650x344-son-dakika-ali-koctan-aziz-yildirima-flas-cagri-beraber-televizyona-cikalim-1624639772680

Aziz Yıldırım’a ‘Aday Ol’ Çağrısı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım’a ‘’aday olun’’ çağrısında bulundu. Başkan Koç, ‘’Kendiniz gelin! Yancılarınızı getirin! En ufak şeyde sosyal medyada paylaşım yapan, gol yediğimizde sevinenleri alın gelin! Mert olun mert! Ne yapacaksanız açıkça yapın. Aday olun’’ dedi. Başkan Ali Koç’un açıklamaları Fenerbahçe camiası içerisinde tartışmaların yeniden alevlenmesine neden oldu. Aziz Yıldırım’ın Ali Koç’un açıklamalarıyla ilgili ne cevap vereceği de merak konusu haline geldi.

1677508099224-hukumet-istifa

Aziz Yıldırım’dan Radikal Karar

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 20 yıl boyunca başkanlık görevini üstlenen Aziz Yıldırım’ın yeniden sahalara döneceği ileri sürüldü. Başkan Ali Koç’un açıklamaları karşısında çok sinirlenen Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine daha fazla beklemeyeceğini ve aday olacağını açıklamaya karar verdiğini söylediği öğrenildi. Spor medyasında fısıltı halinde konuşulan iddialar güçlenmeye başladı. Aziz Yıldırım ve yönetiminin seçim hazırlıklarına başlamaya karar verdiği ileri sürüldü. Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın kısa süre içerisinde başkan adayı olacağını açıklaması bekleniyor. Habertürk'te yayınlanacak bir programa katılması beklenen Aziz Yıldırım'ın başkan adaylığını açıklayacağı düşünülüyor. Aziz Yıldırım’ın yeni yönetiminde Ferit Şahenk gibi ünlü iş insanlarının da bulunacağı düşünülüyor. Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasındaki 2’nci seçim yarışının kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.