Galatasaray'da sürpriz ayrılık sonrası transfer de hareketli saatler yaşanıyor. Sarı kırmızılı ekipte ayrılan oyuncunun yeri hızlı bir şekilde dolduralacak.

Galatasaray kadrosundan ayrılmasına karar verilen Sacha Boey, kendisi için takım arayışına girdi. Kökeni Kamerun’a dayanan Fransız futbolcu Sacha Boey Galatasaray'ın yeni sezonda kadrosuna dahil ettiği isimlerden biri. Galatasaray ile sözleşmesinin yapılmasının ardından kendisine sorulan Galatasaray spor kulübünde nasıl hissediyorsun? Sorusuna cevap olarak sadece dil sorunu olduğunu ifade etti. Galatasaray'a iyi bir şekilde uyum sağladığını belirten genç futbolcu, Türkçe öğrenip öğrenmeyeceği sorusunu da ‘’öğreneceğim’’ şeklinde yanıtlayan genç futbolcu oldukça uyumlu görünüyor.
 
Etrafındaki İnsanlar Yeteneklerini Fark Etmiş

Genç futbolcu Sacha Boey’in futbola başlama hikâyesi de oldukça ilgi çekici. Sacha Boey ilk kez Fransa'da FC Romainville  Kulübü ile futbola adım atmış. Evine çok yakın olan bu spor kulübünde Boey’in vakit geçirmesi ile ilgili Sacha Boey’in annesi olumsuz çıkarımlarda bulunmuş. Genellikle mahallelerinde futbol oynadığını ve hatta bazen büyüklerle birlikte futbol oynadığını ifade eden genç futbolcu, çevresinin annesine olan baskısı sonucu futbola tamamen dahil olduğunu açıkladı. Etraflarındaki insanların kendisinin yeteneklerinin farkına varıp Sacha Boey’in  annesine  bunu söylemeleri sonucu annesi, kendisini hemen bir futbol kulübüne yazdırarak kendisinin futbol kariyerine başlangıç yapmasına destek vermiştir.
 
Başarıları Kısa Süre İçinde Fark Edildi

Sağ bek pozisyonunda görev alan genç futbolcu Sacha Boey, katılmış olduğu Red Star Kulübü turnuvasında, Red star kulübünün teknik direktörünün  kendisinin yeteneklerini fark etmesi sonucunda Red star kulübüne dahil olduğunu ifade etti. Red star kulübünde de sağ bek pozisyonunda görev alan Sacha Boey o zamanlar genellikle koşu yaptığını savunma pozisyonunda çok da iyi olmadığını ifade etti. Geçtiğimiz sezon  1.1 milyon euro karşılığında Galatasaray’ın kadrosuna dahil olan genç futbolcu Sacha Boey, şimdi ise Galatasaray ile yollarını ayırıyor. 
 
Sacha Boey’in yeni  takım arayışında olduğu söyleniyor. Kamerun asıllı Fransız futbol oyuncusu,  sağ bek pozisyonu için uygun olduğu düşünülen oyunculardan biri. 21 yaşındaki genç futbolcusu için Galatasaray minimum 2,5 milyon Euro'luk bonservis bedeli bekliyor.
 
A Takımındaki En Genç Oyunculardan Biri

Galatasaray ile yapılmış olan sözleşmesinin 4 yıllık bir sözleşme olduğu bilinen Sacha Boey’in piyasa değeri iki buçuk milyon Euro olarak belirlenmiş durumda.  A Takımı kadrosunda yer alan en genç oyuncular arasında bulunan Sacha Boey, sadece sağ bek pozisyonunda değil aynı zamanda sol bek pozisyonunda da forma giyebilen futbol oyuncularından biri. Futbol kariyeri boyunca toplamda 47 adet resmi  karşılaşmada yer alan Kamerun asıllı genç Fransız futbolcu, ilk kez Rennes  forması ile 1 gol atarak kendini gösterdi. Rennes dışında daha pek çok takımda oynayarak kendini kanıtlayan genç futbolcu, genel olarak sağ bek pozisyonunda görev almaktadır. Sağ bek pozisyonunda yer almasına rağmen sol bek olarak da karşılaşmalara çıkabilmektedir.
 
 Yeni Takım Arıyor!

Futbol kariyerine oldukça ilginç bir şekilde başlayan genç futbolcu Sacha Boey, oldukça emin adımlarla kariyerindeki yükselişini sürdürüyor. Fransa’da yaşadığı mahallede oynadığı futbol ile etrafındaki insanlar tarafından yetenekleri fark edilen ünlü futbolcu Sacha Boey annesinin kendisini bir spor kulübüne yazdırması ile birlikte futbol hayatına ilk profesyonel adımı atmış oldu. Galatasaray’ın sevilen sağ bek oyuncularından biri olan genç futbolcu, bugünlerde yeni takım arayışına girmiş durumda. Galatasaray ile yollarını ayıran genç futbolcu Sacha Boey’in 2,5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında başka bir takıma transferinin sağlanacağı biliniyor. Kamerun asıllı genç Fransız futbol oyuncusu Sacha Boey, A takımına giren en genç oyuncular arasında bulunuyor.

Mert Müldür sürprizi!

Öte yandan Galatasaray'da ayrılacak Sacha Boey yerine yerli ve genç bir isimle anlaşılmak isteniyor. özellikle Dursun Özbek, Mert Müldür'ün alınması doğrultusunda tam kararını verdiği ve transferi bitirin talimatı verdiği öğrenildi.