Galatasaray'ın Trabzonspor ile oynadığı maçta sakatlanarak oyundan çıkan ve o günden bu yana iyileşmesi için uğraş verilen Uruguaylı kaleci Fernando Muslera'dan beklenen haber geldi. Yıldız kaleci için her ne kadar 19 Mart tarih olarak verilse de hedefi bu hafta sonu eldivenlerini giymek.

Daha önce yaşadığı birçok sakatlıktan oldukça verimli dönen ve kaptanlığını üstlendiği Galatasaray'a katkı veren Fernando Muslera yeni bir dönüşe daha hazırlanıyor. Uruguaylı file bekçisi, Trabzonspor maçı sonrasında bu hafta kaleyi devralmak istiyor.

Havuzda ve sahada koşu çalışmalarına kademeli olarak başlayan Uruguaylı eldivenin 19 Mart'taki Konyaspor deplasmanında kalesinde olması bekleniyor. Muslera'nın hedefi ise 11 Mart'taki Kasımpaşa maçına yetişmek.

 

Nicolo Zaniolo'dan flaş itiraf! Nicolo Zaniolo'dan flaş itiraf!


HAFTA İÇİ TESTE TABİ TUTULACAK

Tecrübeli file bekçisi, lig maçı kaçırmamak adına bu hafta da yoğun bir tedavi programına tabi tutulacak.

Çarşamba günü de tedavi sonrasında bazı testlerden geçirilecek. Eğer oynamasında bir risk görülmezse Kasımpaşa maçında da kalede olacak. Ancak bir risk söz konusu olursa sarı kırmızılılarda teknik direktör Okan Buruk'un aceleci davranmayıp Muslera'yı Konya deplasmanında sahaya süreceği ifade edildi.