Basketboldaki başarısı ile NBA’in en kıymetli oyuncuları arasında yer alıyor. Profesyonel basketbol oyuncusu Nikola Jokic, 2 metre 13 cm boyu ile genellikle uzun boylu pek çok basketbolcu gibi pivot pozisyonunda yer alıyor.

Basketbol ile ilgilenen herkesin yakından tanımak istediği Sırp basketbolcu Nikola Jokic’in hayatı ise ünlü basketbol oyuncusunun hayatı en çok merak edilen konular arasındadır. Neredeyse her dönem başarılarıyla adından söz ettiren ünlü basketbolcu şimdi de basketbol ligi tarihindeki gelmiş geçmiş en pahalı sözleşmeyi yaparak gündem oldu. 

Amerikan Basketbol Ligi En Değerli Oyuncusu

Kariyerini uzun süredir Denver Nuggats takımında sürdüren basketbol yıldızı tam 2 metre 13 santim boyunda ve uzun boylu tüm değer basketbolcular gibi pivot pozisyonunda oyunu yönlendiriyor. 15 numaralı forması ile dikkatleri sürekli üzerinde tutan başarılı basketbol yıldızı, Amerikan Basketbol Liginde 2020- 2021 yıllarının en önemli basketbol oyuncusu olarak basketbol tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Denver Nuggats takımının en değerli oyuncularından biri olan Sırp basketbolcu Nikola Jokic basketbol lig tarihi incelendiğinde benzerine rastlanmayacak bir sözleşmeye imza attı.  Denver Nuggats takımından Nikola Jokic’e verilen bir miras niteliğinde olan bu sözleşme, her iki tarafı da mutlu etti.

Üst Üste Most Valuable Player Ödülüne Layık Görüldü

Basketbol geçmişi ile en iyi oyuncular arasında yer alan Nİkola Jokic üst üste iki defa Most Valuable Player ödülüne layık görüldü. Sadece en başarılı Amerikan Basketbol Ligi oyuncularına verilen Most Valuable Player (MVP) her yıl düzenli olarak ligin en değerli oyuncusuna veriliyor. Amerikan Basketbol Ligi oyuncuları için çok değerli olan bu ödüle layık görülebilmek ise büyük önem teşkil ediyor.
Most Valuable Player (MVP) ödülü için her yıl yeni bir basketbolcu seçimi yapılıyor. Sırp basketbolcu Nikola Jokic ise Most Valuable Player’a ard arda 2 kez sahip olarak yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Adı sürekli başarıları ile anılan Nikola Jokic’e Denver Nuggats takımından inanılmaz pahalı bir teklif geldi. Sırp basketbolcu Nikola Jokic ise bu teklifi kabul ederek yeni bir sözleşmeye imza attı.

Nikola Jokic Servet Değerinde Bir Sözleşmeye İmza Attı

Amerikan Basketbol Ligi tarihinde benzerine rastlanmayan bu sözleşme Amerikan Basketbol tarihindeki gelmiş geçmiş en pahalı sözleşme olarak tarihe adını yazdırdı. Nikola Jokic’in Denver Nuggats takımı ile yapmış olduğu yeni sözleşmenin ne kadar olduğu da en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. The Athletic isimli spor sitesinde yer alan bir habere göre, Nikola Jokic’in tam 264 milyon dolar karşılığında Denver Nuggats ile yeni bir sözleşmeye imza attığı doğrulanıyor.

Sözleşmenin ne adar süreceği ile ilgili ise 5 yıllık bir sözleşme olduğu bilgisi verildi. Tarihteki en pahalı NBA sözleşmesi olarak bilinen bu sözleşme ile Sırp basketbolcu Nikola Jokic’in 5 yıl daha Denver Nuggats takımında yer alması planlanıyor.

Amerikan Basketbol tarihindeki en pahalı sözleşmelerden birine imza atan ünlü basketbol yıldızı Nikola Jokic, imzalamış olduğu yeni sözleşmesi ile birlikte kariyerine Denver Nuggats takımında devam etmeye karar verdi. Denver Nuggats takımının en değerli oyuncularından biri olan ve tam üst üste iki defa en değerli basketbol oyuncusu ödülüne layık görülen Nikola Jokic kariyerine takımıyla devam edecek.