Bordo mavili takımın golcüsü  Alexander Sörloth, teknik direktör Eddie Newton'ın hucüm yönünde antrenmanlar yaptırdığını belirterek iyi bir sezon geçireceklerine dair açıklamalarda bulundu.

 Alexander Sörloth konuşmasında şunları aktardı:

"İnişli çıkışlı bir lig oldu. Kupayı kazanmamız bizi mutlu etti. İki hedefimiz vardı bizim, ligde şampiyon olmak, kupayı kazanmak ancak birini gerçekleştirebildik. Bu da bizi başarıya daha da bir aç hale getiriyor. Sezonun geneli düşündüğümüz zaman başarılı ve iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. 

''En büyük özelliğimiz hücum takımı olmamız!''

Gelmeden önce bu potansiyeli görmüştüm. Oyuncularımızın kalietisini ve asist yapabilecek çok sayıda oyuncu olduğunu görmüştüm. Burayı seçme sebeplerimden bir tanesi de bu. Bir forvet oyuncusu için bunlar önemli şeylerdir. Buraya olan uyumunuzu hızlandıracak şeylerdir bunlar. Takımımızın en büyük özelliği belki de bir hucüm takımı olması. Herkesin bildiği gibi açık ara ligin en çok gol atan takımı biziz. 

''Hocamızın net fikirleri var!''

Genel seviyenin geçen seneye göre daha da yukarıda olduğunu görüyorum. Hocamızın özelikle hucüm anlamında yaptırdığı antrenmanlar gayet gelişmemizi sağlıyor. Net fikirleri var kendisinin. Çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

"Taraftar takımına çok bağlı!"

Taraftarlarımız kulübümüze inanılmaz şekilde bağlılar. Dolayısıyla sokağa çıktığınızda rastlaştığınız zaman kendileri bizden fotoğraf çektirmek istiyor, sürekli iç içe olmak istiyorlar. Bu da takıma ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Burada olmanız taraftarın bu kadar yakından ilgi göstermesi öz güveninizi artıyor. "