Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini göstermeye başlamasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının küresel salgın ilan edilen Kovid-19 virüsüne yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verildiğini açıklamıştı.

Türkiye'de futbol dururken, ligler tescil edilecek mi? Ligler devam mı edecek? Play-Off sistemi mi gelecek? soruları gündemi her geçen gün meşgul etmeye başladı.

Bakan Kasapoğlu'ndan konuyla ilgili açıklama geldi.. En sağlıklı kararın alınacağını dile getiren Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı;  "En önemli konu Bilim Kurulunun. Bu konudaki çalışmaları, yönlendirmeleri ve sağlıkla ilgili gereklilik durumları önümüzü görmemizi sağlayacak. Bunlara göre en sağlıklı kararlar alınacaktır" 

Ölümcül salgın ile uğraşılan şu günlerde en önemli konunun sağlıklı bir duruma gelmenin belirten Kasapoğlu, ''Açıkcası şuan Play-Off tartışılan bir konu değil. Şu günlerde en önemli konu sağlık. İnşallah bu günleri aşacağız. Elbette spor rekabetle, taraftarla, centilmen anlayışı ile güzel.'' ifadelerini kullandı.

Ülkemizde spor alanında çok ciddi bir yükseliş olduğunu da ifade eden Kasapoğlu açıklamalarını şu sözlerle tamamladı; ''Voleybolcularımızın yükselişi, bireysel sporlardaki yükselişimiz, olimpiyatlara yönelik sağlıklı ilerleyişimiz... Her alanda iddialı olan sporcularımız ilerleyişini sürdürecek. Bakanlık olarak her türlü katkımız devam edecek. Sporu ve sporcuyu bu zor günlerin sonrasında yeniden daha yukarılara çıkarmak tek gayemiz. Bunu da dayanışma ve birbirimize destek vererek yapabiliriz.'' 

Kaynak: Mynet Spor