Max Kruse: "Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil, Çin'e giderdim"

Fenerbahçe'nin Alman yıldızı Max Kruse, Fenerbahçe'yi para için değil, gelecek sezonlarda Avrupa kupalarından forma giyebilmek için tercih ettiğini söyledi.

Max Kruse: "Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil, Çin'e giderdim"

Fenerbahçe'nin yeni yıldız Max Kruse, sarı-lacivertli takıma para için değil gelecek sezonlarda Uluslararası Arena'da forma giyebilmek için geldiğini açıkladı.

Almanya'da yer alan Kicker dergisinin bu hafta kapağında yer alan 31 yaşındaki yıldız forvet oyuncusu Max, röportajında neden transfer tercihini Fenerbahçe'den yana kullandığını şu sözlerler anlattı:

"Kimin ne düşündüğü umrumda değil. Ben gelecek sezonlarda Avrupa'da oynayacak bir takım seçme imkanına sahip oldum. Kendime zaman tanıdım ve hislerimi dinledim. Gelecek yıllarda Fenerbahçe ile uluslararası arenada forma giyeceğime eminim.''

Ekonomik hususların herkes için önemi olduğunu vurgulayan Alma yıldız, ''Konu para olsaydı çoktan zengin olmuştum. Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil, Çin'e giderdim. Bremen'den ayrılmak Werder Bremen'e karşı değil aksine kendim için bir karardı. Başka bir ülkede, 13 yıldır Bundesliga'da kazandığım başarıları ispatlamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Poker oynadığı görüntülerin medyada yer almasının kendisini rahatsız edip etmediğinin sorulması üzerine de Mx Kruse, buna sadece güldüğünü belirterek, "Gazetecilerin olmadığı bir yerde de poker oynama imkanım var ama yine kendimi sınırlamam gerekecek. Ben yasak bir şey yapmadım ki. Ben özel hayatımda ne hoşuma gider ve canım ne isterse onu yaparım.'' ifadelerine yer verdi.

Fenerbahçeli futbolcu, karakterinin İsveçli süperstar Zlatan Ibrahimovic'e benzetilmesiyle ilgili şu sözleri söyledi:

"Ben bugün birisine vurayım ve ilgiyi üzerime çekeyim hesabı yapmam. Bana sorulan bir şey olduğunda ne düşündüğümü söylerim hatta kamera önünde seve seve. Bugüne kadar kimsenin şahsına saldırmadım ya da hakaret etmedim. Başkaları ne der umrumda değil. Tabii ki Ibrahimovic'le bir kıyas yapmak istemiyorum ancak benzerlikler mevcut. O da düşündüğünü söyleyen birisi hatta benden daha ileri.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER