Spor Toto Süper Lig’de 29’uncu hafta maçları tamamlandı. Süper Lig’de zirveye yerleşen Galatasaray 66 puan toplarken; en yakın rakibi Fenerbahçe ise 60 puanda bulunuyor. Ezeli rakipler arasındaki şampiyonluk mücadelesi yeşil sahalardan gazete demeçlerine taşındı. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götürmek isteyen Galatasaray ve Fenerbahçe arasında gerilim artıyor. Son olarak Fenerbahçe-Ankaragücü maçının devre arasında yaşanan olaylar gündeme bomba gibi düştü. Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi Ahmet Ketenci’nin maçın hakemi Atilla Karaoğlan ve yardımcılarını tehdit ettiği iddiası ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da akrabası olan Ahmet Ketenci’nin maçın hakemi Atilla Karaoğlan’a ‘’Sen kimsin, Reis’te Fenerbahçeli’’ dediği ileri sürüldü. Ahmet Ketenci'nin hakemlerin soyunma odasına girişini engellediği görüntüler ortaya çıkmıştı.

Ahmet_Ketenci

Galatasaray’dan Tehdit Açıklaması

Fenerbahçe-Ankaragücü maçının devre arasında yaşanan olaylar futbol severlerin gündeminin ilk sırasına yerleşti. Galatasaray taraftarı tarafından sosyal medyada ‘’Haberin Var Mı Erdoğan?’’ etiketi ile tag çalışması yapıldı. Kısa süre içerisinde dünya gündemine giren tag çalışmasına Galatasaray yönetimi de sessiz kalmadı. Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında Erden Timur’un konuyla ilgili açıklamaları paylaşıldı. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un ‘’Bu gemi batarsa hep beraber batarız’’ dediği iletildi. Galatasaray yönetiminin ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isminin kullanıldığı iddiası bile yanlış’’ dediğini aktarıldı.

FtxocvHWcAIihy7

Ahmet Ketenci’den Açıklama Geldi

Cumartesi akşamından itibaren spor kamuoyunun tartıştığı isimden de açıklama geldi. Beyaz Futbol programına konuşan Ahmet Ketenci, ‘’Cumhurbaşkanımızın adını kullanarak tehditte bulunduğum iddiası doğru değil’’ dedi. Ahmet Ketenci’nin ‘’O iddiaları açıklamayan ve kanıtlamayan namussuzdur’’ ifadelerini kullandığı aktarıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün da iddialar üzerine resmi bir açıklama yapması bekleniyor. TFF ise konuyla ilgili sessizliğini korumaya devam ediyor. Spor kamuoyunu ikiye bölen olaylar sonrası Ahmet Ketenci’nin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticiliğinden istifa etmesi bekleniyor. Ahmet Ketenci’nin Başkan Ali Koç yönetimine girmesinde Ömer Temelli’nin rol oynadığı düşünülüyor. Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanı olduğu dönemde yönetim kurulu üyeliği yapan Ömer Temelli’nin Ahmet Ketenci’ye kefil olduğu öğrenildi. Aynı zamanda Başakşehir Kulüp üyesi olan Ahmet Ketenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın eşi Selma Ketenci’nin ağabeyidir.