Altınordu'ya UEFA Ziyareti !

UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi Başkanı John Delaney ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Altınordu Kulübünün tesislerinde incelemelerde bulundu.

Altınordu'ya UEFA Ziyareti !
Altınordu Kulübü'nden yapılan açıklamada, Delaney ile Servet Yardımcı'nın, Torbalı'daki Metin Oktay Yerleşkesi, Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Kuşadası'ndaki Beytulah Baliç Yerleşkesi'ni incelediği açıklandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen John Delaney, Altınordu'nun "benzersiz bir değişim projesi" olduğunu ifade ederek, "Altınordu, tesisleri, organizasyon yapısı, planlamalar ve vizyonu ile Avrupa'daki birçok kulüpten önde, eksiksiz bir proje." şeklinde konuştu.

Delaney, İzmir'e gelmeden önce bildikleriyle, burada gördükleri arasında çok büyük farklar olduğunu belirtti.

Bu tür projeleri anlayabilmek için yerinde incelemek gerektiğini ifade eden Jhon Delaney, şu ifadeleri kullandı;

"Burada gerçek bir vizyon ve futbol felsefesi var. 25 futbol sahası, 43 milli futbolcu, Freiburg'a, Roma'ya transfer olan oyuncular, 6 bin 500 futbol okulu öğrencisi, oyuncuların uluslararası seviyede üst düzey maçlar oynaması.. Müthiş. Bu projeyi anlatmak ve UEFA ile neler yapılacağına bakmak artık benim görevim."

Servet Yardımcı ise Altınordu projesini yurt dışında tanıtmayı görev edindiğini belirterek, "Ülkemizin bu benzersiz ve Avrupa'daki kulüplerin çok ötesinde olan gerçeğinin tanıtımına yardımcı olmaktan mutluyum. Türkiye'de yeni Altınordular oluşturmak için kulüpleri desteklemeli ve yüreklendirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan da bu ziyareti, projenin tanıtımı ve yurt dışı açılımı bakımından çok önemsediğini ifade etti.

Jhon Delaney'in, UEFA'nın gençlik merkezi ve strateji kurulunun dört üyesinden biri olduğunu belirten Seyit Mehmet Özkan, "Altınordu projesini böyle bir isme ilk ağızdan anlatmak ve kendisini ağırlamak Altınordu'nun kilometre taşlarından biri. Sayın Servet Yardımcı'nın girişimleri sayesinde artık UEFA'da bizi tanıyan bir dostumuz oldu." şeklinde konuştu.
.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER