İstanbulspor'dan Haklı Tepki !!

İstanbulspor'un 15.06.2019 tarihinde Fanatik gazetesinde çıkan haberle ilgili açıklaması.

İstanbulspor'dan Haklı Tepki !!

Zorunlu Açıklama

İstanbulspor A.Ş olarak, 15.06.2019 tarihinde Fanatik gazetesinde çıkan bir haberle ilgili, kamuoyuna açıklama yapma gereği hissediyoruz. 

14.05.2019 tarihinde, Fanatik muhabiri Zafer Büyükavcı tarafından, oyuncumuz Duhan Aksu ile bir röportaj gerçekleştirilmiş; röportajda, ülkemiz kulüplerinin ‘’altyapıdan çıkan oyunculara şans vermediği” ana fikri üzerinde durulmuştur.


İstanbulspor hakkında tek bir soru sorulmasına rağmen herkes gibi bizim tarafımızdan da büyük ilgi çekip beğenilen bu röportajın ardından Zafer Büyükavcı konuyla ilgili, 15.06.2019 tarihinde bir yazı daha kaleme almış, ülkemizdeki altyapı problemine dair bir takım çıkarımlarda bulunmuş; özetle genç oyunculara şans vermeyen, onlara inanmayan Türk kulüplerini eleştirmiştir.

İlgili yazıda, oyuncumuz Duhan Aksu’ya ek olarak, şu an Lille’de forma giyen eski oyuncumuz Zeki Çelik’in de başarı hikayesi ön plana çıkarılmış, başta Lille olmak üzere, genç Türk oyuncularını “keşfeden” yabancı takımlara methiyeler düzülmüştür.

 
“Özkaynak” ve “yerliliğin” öneminin altını defaatle çizen Zafer Büyükavcı, Duhan ve Zeki’ye “inanmış”, “şans vermiş” ve gelişimlerini en üst seviyeye taşımış kulübümüzün ve antrenörlerimizin adına ilgili yazıda BİR KEZ DAHİ YER VERMEMİŞ, fakat Lille’in bu oyuncularımıza olan ilgisini yüceltmiş, göklere çıkarmıştır. 

Şimdi Zafer Büyükavcı’ya soruyoruz. 


1- Bu oyuncuları diğer kulüplerin altyapılarından transfer edip, onlara inanmış, arkalarında durmuş, gelişimlerine büyük katkıda bulunmuş İstanbulspor, sizin gözünüzde bir Türk kulübü değil midir? 

2- Kulüplerimizin altyapıdan çıkan yerli oyuncularına şans vermeyip, yabancı oyunculara yönelmelerini eleştiren biri olarak, bu iki oyuncuya “şans veren” kulübü İstanbulspor olarak değil de Lille olarak görmeniz tam olarak eleştirdiğiniz duruma kendinizin düşmesi değil midir? 
Kulüplerimizi “yabancı sever” olmakla itham ederken, İstanbulspor’u değil de Lille’i övmeniz bir yabancı sevicilik değil midir?


İstanbulspor olarak, bu vatanın evlatlarına güveniyoruz ve onlara şans vermeyi kendimize bir görev edinmiş durumdayız. Bu bağlamda, genç oyunculara inanmaya, onlara şans vermeye, doğru yöntemler ve doğru altyapı çalışmalarıyla onlara değer katıp, sınıf atlamalarına yardım etmeye devam edeceğiz.
 

İlgili yazının bizi bu hedeflere taşıma noktasında bizden alacağı hiçbir şey yoktur. Fakat, yerli oyunculara değer katan, onların gelişimini en üst seviyeye çıkaran İstanbulspor gerçeğini kimsenin yok saymasına izin vermeyeceğimizi tüm Türk futbol kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

İstanbulspor A.Ş

Kaynak : İstanbulspor

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 02:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER