FIFA'dan Gaziantepspor'a puan silme ve transfer yasağı!

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Gaziantepspor, FIFA'dan gelen haberle sarsıldı.

FIFA'dan Gaziantepspor'a puan silme ve transfer yasağı!

Gaziantepspor Kulübü, Zydrunas Karcemarskas'a olan borcundan dolayı -6 puan ve transfer yasağı cezasına çarptırıldığını açıkladı.


Kırmızı-siyahlı kulübün açıklamasında FIFA'daki diğer dosyaların kapatılması için kaynak yartılmaz ya da alacaklı isimlerle anlaşma sağlanaması halinde amatöre düşeceklerini duyurdu.

İŞTE GAZİANTEPSPOR'UN AÇIKLAMASI

"Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Başkanlığım ile beraber sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve transfer yasağı dosyalarını çözüme kavuşturmak için büyük uğraşlar verdik ancak; eski yönetimler tarafından maddi-manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş olan Gaziantepspor'umuzun Profesyonel Liglerde kalabilmesi için 30'a yakın FIFA dosyası ile mücadelemizden maddi kaynak yaratamama nedeni ile sonuç alamadık.

Son olarak eski oyuncularımızdan Zydrunas Karcemarskas ile yaptığımız ön görüşmelerde olumlu yönde beyan bildirmiş ve Gaziantepspor'a yardımcı olacağını söylemiştir. Ancak daha sonra kimler tarafından aranıp oyuncunun fikri değiştirildi ise Kulübümüzün efsaneleri arasında yer alan Karcemarskas'ın erteleme ve taksitlendirme talebimizi kabul etmemesi nedeni ile FIFA Disiplin Kurulu tarafından -6 puan ceza ve ayrıca Amatör, Alt Yapı dâhil transfer yasağının Kulübümüze uygulandığını üzülerek belirtmek zorundayız.

Ayrıca Kulübümüz diğer FIFA Dosyaları için kaynak yaratılmaz, Futbolcu ve Kulüpler alacak görüşmelerinde erteleme taleplerimizi kabul edilmez ve olumlu sonuç alınamaz ise Amatör Lig'lere düşürülmesi cezası ile karşı karşıya kalacaktır."

Kaynak: Sporx 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER