banner197

Gaziantepspor ligden çekildi !

Son yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşayan ve 2. lige kadar gerileyen Gaziantepspor, ligden çekildi.

Gaziantepspor ligden çekildi !

Son yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşayan ve 2. lige kadar gerileyen Gaziantepspor, ligden çekildi.

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle uzun süredir zor günler geçiren Gaziantepspor, ligden çekilme kararını resmi internet sitesinden açıkladı.

İşte Gaziantepspor Kulübü'nün yaptığı açıklama...

''Bilindiği üzere Kulübümüz geçmiş yönetimlerin bırakmış olduğu ağır borç yükü nedeni ile FIFA tarafından yabancı Futbolcu ve Takımlarına yapılmayan ödemelerden dolayı çok sayıda eksi puan cezası ve son olarak bir alt lige düşürülme cezası almıştır.

Gaziantepspor'umuz 50 Yıllık tarihi ile Gaziantep Şehrini gerek saha içinde gerekse de saha dışında hiçbir şaibeli olaylara karışmadan onurlu bir şekilde temsil etmiştir. Ancak gelinen noktada takımımızın bu durumunda maçlara çıkması ağır yenilgiler ile Gaziantepspor isminin ve armasının ayaklar altına alınacağı bir durum yaratmaktadır. Gaziantepspor'umuzun ismi, tarihi ve armasının daha fazla yıpranmaması adına Kulübümüz TFF 2.Lig Beyaz grup kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almıştır.


Tüm sporseverlerin ve taraftarlarımızın bilmesini isteriz ki; Lig'den çekilme kararı Kulübümüzün kapatılacağı bir karar kesinlikle değildir. Tam aksine daha fazla yıpranmadan yeni sezondan itibaren sıfır borç ve şirketleşme politikasının da içinde bulunduğu yeni bir proje ile yapılanmaya giderek, Gaziantepspor'umuzu hak ettiği yerlere en kısa süre zarfında getirmek hedeflenmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Gaziantepspor Kulübü''Kaynak:Sporx

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER