34 Yılda 55 Teknik Adam

Gençlerbirliği başkanı İlhan Cavcav, 34 yıllık görev süreci boyunca yaptığı teknik direktör değişiklikleriyle rekora koştu

34 Yılda 55 Teknik Adam

 Teknik direktör Yılmaz Vural ile yollarını sürpriz biçimde ayıran Gençlerbirliği, kulüp başkanı İlhan Cavcav'in 34 yıllık görev süresinde 40 farklı teknik direktörle çalıştı.

Başkent ekibinde 1977 yılında başkanlığa seçildikten kısa süre sonra görevinden ayrılan, 4 yıl sonra yeniden başkan olan ve 1981'den itibaren kesintisiz kırmızı-siyahlı kulübü yöneten Cavcav, başkanlık koltuğuna oturduğu 34 yılda 55 kez çareyi hoca değiştirmekte aradı.

Tecrübeli başkanın en çok göreve getirdiği teknik adam ise Mesut Bakkal oldu. Bakkal, başkent ekibinde 5 kez görev aldı.

Başkent ekibinde 1987-1988 sezonunda görev alan Hüsnü Macurni takımın başında bir maça çıkarken, Yılmaz Vural ise ikinci döneminde sadece Eskişehirspor maçında kulübede bulundu. Sezon başında takımın emanet edildiği Stuart Baxter 2 karşılaşmada kırmızı-siyahlıların hocalığını yaparken, Mehmet Özdilek'ten sonra göreve getirilen Mustafa Kaplan ise sadece Fenerbahçe maçında takıma taktik verdi.

Goal

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER