Derbide Top 56 Dakika Oyunda Kaldı

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbide, topun oyunda kalma süresi, Fenerbahçe-Galatasaray mücadelesinin önüne geçti.

Derbide Top 56 Dakika Oyunda Kaldı

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbide, topun oyunda kalma süresi, Fenerbahçe-Galatasaray mücadelesinin önüne geçti. Fenerbahçe'nin, Kadıköy'de Galatasaray'ı konuk ettiği maçta top 49 dakika 39 saniye oyunda kalırken, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda dünkü Beşiktaş-Galatasaray mücadelesinde bu süre, 55 dakika 58 saniye olarak saptandı.


Derbi, Süper Lig'in 52 dakikalık standardının üzerine çıkmasına rağmen Avrupa'nın önemli liglerinin oldukça gerisinde kaldı. İtalya Serie A, İngiltere Premier Lig, Almanya Bundesliga, İspanya La Liga'da top, 60 ile 65 dakika arasında oyunda kalıyor. İkinci yarı top daha az oyunda kaldı Beşiktaş-Galatasaray maçının ikinci yarısında top, ilk yarıya göre daha az oyunda kaldı. Uzatma bölümleriyle 95 dakika süren derbide, meşin yuvarlak ilk yarıda 29 dakika 12 saniye oyunda kalırken, ikinci yarı süre 26 dakika 46 saniye olarak gerçekleşti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER