MHK Başkanından çok önemli açıklamalar!

MHK Başkanı Zekeriya Alp önemli açıklamalarda bulundu.

MHK Başkanından çok önemli açıklamalar!

Pazartesi günü oynanan Alanyaspor Fenerbahçe maçından sonra tüm futbol severler gözünü MHK’ya çevirdi.

MHK Başkanı Zekeriya Alp Alanyaspor Fenerbahçe maçında herhangi bir kural hatasının olmadığını Fenerbahçe’nin hukuk kuruluna başvurabileceğini söyledi.

Galatasaray içinde söylemlerde bulunan Alp şu ifadeleri kullandı;

Cuma günü Galatasaray, Kasımpaşa'yı tek golle, hem de dünya yıldızı Falcao'nun golüyle geçti ya önemli olan bu, rakipleri kızdıralım yeter. Galibiyet yetmemiş, akıllar haksız ceza verildiğine inanılan Terim'de. Teknik Sorumlu Levent Şahin galibiyeti hemen Terim'e armağan etti, taraftar TFF'yi 3 dakikalık suskunlukla protesto etti.İfadelerini kullandı.

Abdullah Avcı’nın hakem ile yaptığı açıklamalara da dikkat çeken Alp Cumartesi Beşiktaş, Gazişehir'e kaybetti. Abdullah Avcı hakemi hedef alarak imalarda bulundu: “Biz onun nasıl maçlar yönettiğini biliriz!” Pazar günü Trabzon, iki kez öne geçtiği maçta 1 puana razı oldu. Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan çıkıp “Operasyon var, çalınmayan düdüklerle hakkımızı çalma dönemi bitti” dedi. Canı yanan feveran etti. Suçlamalar, tehditler, hedef göstermeler birbirini takip etti. Fenerbahçe heyetinin TFF ziyareti ve şampiyonluk sayısındaki itirazı!

Yorumcuların ortamı gerdiğini “Göreve başlarken Nihat Özdemir başkana da söyledim; her hakemi her maça veririm. Yok Fenerbahçe o hakemi istemiyor, yok Beşiktaş bunu istemiyor, Trabzon ile o hakemin sorunu var… ‘Şu maçta şu, bu maçta bu' yaklaşımıyla hakem de bulamayız. Neymiş VAR bunu görmüş, öbürünü görmemiş… Biz bilimsel çalışıyoruz. Hakem ‘siyah beyaz' hata yaptıysa dinlendirilir. Gözlemci raporuna göre karar veririz. Yorumcular ortamı bilerek geriyorlar.”dedi

Hakemlere destek isterken Halis Özkahyadan bahseden Alp Kesinlikle kural hatası yok. Çok da güzel maç yönetti; aslan gibi yönetti. Maçta hiçbir sorun yok. Ne yapalım? Bu hakemlerle bu ligi götüreceğiz. G.Saray maçını Palabıyık kötü mü yönetti? Meler Beşiktaş maçında kötü müydü? Hem Fener hem Beşiktaş yenildi. G.Saray zor kazandı. Trabzon beraberliğe razı oldu. Demek ki büyük-küçük takım yok. Hakemlerimiz çıkıp adam gibi maç yönetiyor. Hakemlerimizi kazanma yoluna gitmeliyiz. Çünkü sahada adaleti onlar sağlıyor.” İfadelerini kullandı.

Kaynak:SÖZCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER