Osmanlıspor Torje'yi Transfer Etti

Başkent ekibi Osmanlıspor, Gabriel Torje'yi kadrosuna kattı.

Osmanlıspor Torje'yi Transfer Etti

Torku Konyaspor, geçen sezon başında İtalya’nın Udinese ekibinden Gabriel Torje’yi kiraladıktan sonra bonservisini almak için her yolu denemişti. Yeşil-Beyazlılar, transferden vazgeçince devreye giren Başkent ekibi Osmanlıspor ise Torje’yi kadrosuna kattı. Oyuncu ve kulübü Udinese ile her konuda anlaşmaya varan Osmanlıspor, futbolcuya imzayı da attırdı. Başarılı oyuncunun yarın kampa katılması bekleniyor.


KONYASPOR'DAN AÇIKLAMA

YETERLİ FEDAKARLIĞI GÖSTERMEDİ

Basın Sözcüsü Ahmet Baydar Torje’nin Osmanlıspor’a gitmesini değerlendirdi. Baydar yaptığı açıklamada, "Takımımızda gidecek-kalacak oyuncular ve yeni transferlerin kimler olacağı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman'in isteği ve verdiği raporlar sonrasında belli oluyor. Burada birinci yetkili tabiki de oyuncuyla çalışacak, kendisini antrene edecek ve maçlara hazırlayacak olan Aykut Kocaman. Geçtiğimiz sezon takımımızda oynayan ve bugün başka bir Süper Lig takımına transfer olan eski oyuncumuz Gabriel Torje konusunda yapılan eleştirilere katılmıyoruz. Gabriel Torje geçtiğimiz sezon takımımızın elde ettiği başarıda pay sahibi olan oyuncularımızdan biri. Sezon tamamlandıktan sonra transfer konusunda yapılan görüşmelerde hocamızda bu konuda kendi görüşlerini belirtti ve Torje'den daha faydalı olacak isimleri transfer komitemize iletti. Kulübünün yüksek bonservis bedeli istemesi, her ne kadar oyuncunun Konyaspor'da kalmak istediğini ifade etmesine rağmen bu konuda bize göre yeterli fedakarlığı göstermemesi Gabriel Torje transferinin gerçekleşmemesinde önemli rol oynadı.

TORJE İLK PLANDA DEĞİLDİ

Torje’nin alternatif olarak düşünüldüğümü ifade eden Baydar şunları söyledi: “Torje hocamızın yeni sezon planlamasında ilk planda olmayan alternatif bir isimdi. Konyaspor olarak en faydalı oyuncunun transferi konusunda teknik direktörümüzün ve transfer komitemizin en doğru kararı verdiğine inanıyoruz. O mevki için transfer edilen Abdou Razack Traore'de kendisini ispatlamış, başarılı olacağına inancımızın tam olduğu bir isim. Oyuncular gelip geçici önemli olan her zaman dediğimiz gibi takımımızın başarısıdır. Bizim takımımızla birlikte olan bir teknik patronumuz var ve kendisinin en doğru kararları vereceği konusunda da güvenimiz tam. Odaklanmamız gereken konu; takımımızın lige kadar eksiklerini giderip sezona iyi bir başlangıç yapması. Bunun içinde herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Basın Sözcüsü Baydar son olarak Gabriel Torje'ye takıma verdikleri hizmetlerden dolayı da teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER