''Özkahya'ya yeniden Fener maçı verebiliriz"

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Beşiktaş-Fenerbahçe maçındaki yönetimiyle sarı-lacivertli camiadan büyük tepki gören Halis Özkahya'nın tekrar bir Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini yönetebileceğini söyledi

''Özkahya'ya yeniden Fener maçı verebiliriz"

Müftüoğlu, Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçı sonrası canlı yayında özür dileyen hakem Deniz Çoban'ın yanlış bir harekette bulunduğunu belirterek, "Biz arkasında durduk. Deniz'i maçtan sonra 3 kez ardım, o telefona bakmadı. Deniz kararını vermiş, saygı duydum. Deniz sevdiğimiz bir kardeşimiz. Başarılı bir hakem. Bu yıl da iyi bir performans yakalama dönemindeydi. Maçtan sonra ona ulaşmaya çalıştım ama o kararını vermişti. Deniz Çoban yanlış yaptı. Bunu kabul ediyoruz. Çünkü hakemler hatalar yapıyor ama çıkıp da kamuoyu önünde özür dilemesi, kurallara uygun değil. Biz bu yönde onu eleştirdik. İnsani yönde değil"

Beşiktaş- Fenerabahçe derbi maçını yöneten Halis Özkahya'nın daha önceki maçlarda Beşiktaşlı 3 oyuncuyu attığı yönündeki soru üzerine MHK Başkanı Müftüoğlu, "Halis, UEFA'nın elit kadroda düşündüğü önemli bir hakem. Elite aday bir hakemin geçmişe rağmen bu maçlara atanması da normal. Ölçüt; önceki maçlarda oyucuların atılması değil. Biz her zaman en doğru hakemi atamayı istiyoruz. Halis Özkahya'yı tekrar bir Beşiktaş- Fenerabahçe maçına da atayabiliriz"

Üst klasman hakem sayısının 38'den 22'ye düşeceğini anlatan Müftüoğlu, "Ekibim, Türkiye'deki hakemlerin bütün sorunlarını çözecek kapasitede. Genç ve yetenekli hakemlere görev vermeye çalışıyoruz. Pazartesi günü atamalarımızı yapıyoruz. Bütün liglerde maçları yönetecek hakemler belli oluyor. Genç ve tecrübeli hakemleri harmanlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki sezon üst klasman hakem sayısı 38'den 22'ye düşecek" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER