Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu'na devredildikten sonra teknik direktör Steve Bruce ile yollarını ayırmayan Premier Lig ekibi Newcastle United'ın başına geçebileceği iddia edilen Rangers'ın teknik direktörü Steven Gerrard, bu iddiaları güçlendirecek bir açıklamada bulundu.

Liverpool efsanesi Newcastle'da çalışmanın ilgi çekici olacağını dile getirdi.

Cuma günü yaptığı basın toplantısında iddiaları değerlendiren Gerrard, İngiliz ekibinin başına geçmeyeceği yönündeki iddiaları yalanladı ve İngiltere Premier Lig'e Suudi yatırımıyla döneceği iddialarına açık kapı bıraktı.

İşte deneyimli teknik adam Gerrard'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"Newcastle United taraftarlarının heyecanını tahmin edebiliyorum. Açık konuşmak gerekirse futbola ilgi duyan herkes bu sürecin nasıl gelişeceğini ilgiyle takip edecek. Kişisel olarak değerlendirecek olursam, Steve Bruce'a en iyisini diliyorum.

"Newcastle'ın başında onun gibi büyük saygı duyduğum bir isim varken spekülasyonlar hakkında yorum yapmak istemiyorum.

"Şu anda Rangers'ın teknik direktörüyüm ve başkalarının Rangers'ın teknik direktörü olma ihtimallerini konuşmalarını istemem. Dolayısıyla bu konu hakkında da konuşmak istemiyorum. Rangers benim için harika bir takım ve tamamen buraya odaklanmış durumdayım.

"Steve Bruce harika bir karaktere sahip ve kişisel olarak çok iyi bir ilişkimiz var. Onun 1000. maçına çıkacak olması muazzam bir başarı bu yüzden şimdiden tebriği hak ediyor"

Kaynak: Goal.com