TRT Spor'da yorumcuuk yapan Barış Yurduseven, Fatih Karagümrük'ün ligden çekilebileceğini ifade etti. Yurduseven, stat ve tesis problemini çözemeyen İstanbul ekibinde başkan Süleyman Hurma'nın ligden çekilmeyi veya takımı devretmeyi düşündüğünü ileri sürdü.

Akşam gazetesinin yer verdiği haberde; Fatih Karagümrük geçtiğimiz  sezonda karşılaşmalarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamıştı. İstanbul ekbi yeni sezon öncesi teknik direktörlük koltuğuna  flaş bir şekilde Andrea Pirlo'yu oturtmuştu.

Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma, daha önce stadın dıurumu ile ilgigi yapmış olduğu açıklamada, şöyle konuşmuştu:

 "Tesis ve stat bizim için elzem. Bunları yapmayı başaramazsam bu işi bırakırım çünkü ben iş adamı değilim, başka bir gelirim yok. Bir gün Olimpiyat Stadı'nda, bir gün Vefa Stadı'nda bir gün Florya'da antrenman yapıyoruz. Birçok yetkiliyle konuştuk. Spor Bakanı'ndan Allah razı olsun tesis için Arnavutköy'de bir yer belirlendi. Stat için ise henüz bir mesafe alamadık. 1926 kurulan bir kulübün stadının olmaması kabul edilemez. Eğer bunu beceremezsem, kulübü bunu yapacak birilerine bırakırım. Bu konuda çok örseleniyorum. Her gün antrenmanı nerede yapacağımızı düşünüyoruz. Bu şekilde kulübü yönetmek çok zor. Bu beni çok yıpratıyor. Kaç oyuncuyu bu yüzden transfer edemedim, kaç futbolcu bu yüzden ayrılmak istedi. Bu beni çok üzüyor. Kimseyi kırmadan, üzmeden bunu bu kadar anlatabiliyorum"