Daha önce Çin ile Türkiye dışındaki ilk kariyerini yaşayan Burak Yılmaz, sonrasında Lille'de gösterdiği performansla Fransa'ya da damga vurmuş, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik ile şampiyonluk yaşamıştı. Ardından kulübün dağılmasıyla başlayan süreç kendisini Hollanda'ya götürmüş, Işıtan Gün'ün başkanlığını yaptığı Fortuna Sittard ile 2 yılı futbolcu, 3 senesi ise teknik direktör olmak üzere anlaşma sğalamıştı. Ancak işler beklendiği gibi olmadı. Geçtiğimiz günlerde yaşananları anlatacağını açıklayan golcü futbolcu, kulübünden ayrıldı.


Her şeyi anlatacağım

Konu hakkında sosyal medyada gönderi paylaşan Yılmaz; "Önümüzdeki sezon Fortuna Sittard'da olmayacağım. Kulüpte yaşananları en kısa zamanda anlatacağım. Size başarılar diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.


 

Güneş istedi

Bu durumu sosyal medya hesabından açıklayan Burak’a ilk destek Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten geldi. Yönetimle bir görüşme gerçekleştiren Güneş’in, “Burak’ın kadromuzda olması bize bir şey kaybettirmez, kazandırır. Kulübün içinden gelen biri. Saha içi ve dışında bize yardımcı olur” dediği öğrenildi.