Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü Yayın İhale Komisyonu tarafından yayın ihalesi için yapılan teklifler değerlendirilmeye devam ediyor. Mevcut yayıncı kuruluş BeIN Sports ile Saran Medya’nın öne çıktığı yayın ihalesinde ibrenin yönü değişti. Peki, BeIN Sports teklifini yükseltecek mi? Saran Medya’nın yayın planı nedir? İşte detaylar…

Süper Lig Kasımpaşa Galatasaray muhtemel 11 Süper Lig Kasımpaşa Galatasaray muhtemel 11

Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yayın haklarının satışı için görüşmeler devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Yayın İhale Komisyonu kuruldu. TFF’nin Levent’teki binasında gerçekleştirilen son toplantıda Saran Medya temsilcileri de yer aldı. Geçtiğimiz günlerde ise mevcut yayıncı kuruluş BeIN Sports temsilcileri ile görüşme yapılmıştı. TFF tarafından yapılan açıklamada Yayın İhale Komisyonu toplantılarında 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarında Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için verilen tekliflerin incelendiği belirtildi.

003-izcq

Saran Medya Öne Geçti

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü yayın ihalesi sürecinde Saran Medya’nın öne geçtiği öğrenildi. Kulislerde yer alan bilgilere göre TFF cephesinin yayın ihalesini mevcut yayıncı BeIN Sports’a vermek istediği öğrenildi. Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin ise en yüksek teklifi veren şirkete yayın ihalesinin satılmasını istediklerini belirtti. Saran medyanın teklifinin Euro üzerinden olması da öne geçmesinde etkili oldu. BeIN Sports cephesi ise henüz fiyat artışına gitmedi. Öte yandan Saran Medya’nın yayın ihalesi için sunduğu teklifle ilgili tartışmalar büyüdü. Saran medyanın yayın haklarını alması halinde on farklı kanala satış yapacağı öğrenildi. Yayın ihalesinde ibre Saran Medya’ya dönmüş olsa bile BeIN Sports’un teklifini artırması bekleniyor.