19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajları

Spor camiası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı verdikleri mesajlarla kutladılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajları

Federasyonlar, kulüpler ve sporcular yayımladıları mesajlarla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. İşte o mesajlar...

Medipol Başakşehir’in tecrübeli oyuncusu Gökhan İnler, “Gençler, hem kitap okuyun hem de spor yapın. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun, iyi bayramlar” diye konuştu.

FIFA kokartlı hakem Ali Palabıyık, "Bugün 19 Mayıs en mutlu gün. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun." dedi.

Galatasaray’ın genç yıldızı Taylan Antalyalı Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla andığını vurgularken, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olan bu özel günde Mustafa Kemal Atatürk’ü ve cefakâr Türk milletini bir kez daha saygıyla anıyorum. Bayramın kutlu olsun” dedi.

Beşiktaş’ın golcü oyuncusu Mehmet Umut Nayir, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Atatürk’ün açtığı yolda zeki, çevik, ahlaklı sporcular ve insanlar olarak yetişip geleceğimize ışık tutabilmeniz dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa’nın yıldız oyuncusu Yusuf Erdoğan, 19 Mayıs’ın büyük bir gururla kutlandığını dile getirirken, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyoruz. Herkese iyi bayramlar” şeklinde konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasını gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 101 yıl önce bugün Bandırma Vapuru, bir ulusun istikbalini Anadolu’ya taşımış, tarihimizin dönüm noktasına ortam hazırlamıştır.

101 yıl sonra bugün ise büyük ve zorlu mücadelenin ilk adımını simgeleyen 19 Mayıs, ülkemizin her köşesindeki gençlerimize ve spora emanettir. Cumhuriyetin sarsılmaz emanetçileri olan gençliğimiz; 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan bütün memlekete yayılan aynı inanç ve umutla, aydınlık yarınlarımızın teminatı olmaya devam etmektedir.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak gençlerimizin değerinin farkındayız. Bu bilinçle onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine sporla katkı sağlamak en temel görevimizdir. Daha fazla gencimizin sporla tanışabilmesi ve sporcularımızın ülkemizi dünyanın her yerinde gururlandırması için çalışmayı sürdüreceğiz.

Bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; bu cennet vatan uğruna mücadele etmiş şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyorum.”

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlık yolunda attığı adımlarla en önemli tarihini yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının yola çıktığı bu anlamlı günü; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan milli kadın halterciler de yayımladıkları görüntülü mesajla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. 

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karahan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili gençler; çok iyi bilmelisiniz ki Türk ulusu ve devleti zaman zaman içten ve sürekli olarak dıştan gelen düşmanca saldırılarla karşı karşıya kalmaktadır. İşte bu durumda siz gençlerimiz birbirinizle çok iyi kenetlenip, bu düşmanca saldırılara karşı Türk ulusunun ve devletinin varlığını korumalısınız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha rahmetle anıyor, Türk gençliğinin bayramını tebrik ediyorum.”

Kaynak: TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER