Statlarda 23 Nisan kutlaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun talimatıyla statlar, 23 Nisan coşkusuna dahil edildi. Saat 21.00'de Türkiye genelinde stat ışıkları açıldı ve İstiklal Marşı çalındı.

Statlarda 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 100'üncü yılı sebebiyle tüm stadyumlarda İstiklal Marşı çalındı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın talimatıyla saat 21.00'de tüm stadyumlar İstiklal Marşı ile inlerken, kulüpler de bu anları sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Vodafone Park

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Beşiktaş Kulübü Vodafone Park'ın ışıklarını yaktı. Saat 21.00'de İstiklal Marşı'nın stat hoparlörlerinden yayınlanmasının ardından 23 Nisan marşları çalındı.

Ülker Stadı

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Danabaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) kuruluşunun 100. yılında Ülker Stadı'nın hoparlörlerinden İstiklal Marşı çalınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Spor dünyası olarak hep birlikte bu organizasyona destek olmanın sinerjisini vurgulayan Danabaş, "Tüyler diken diken. Çok farklı ve alışılagelmedik bir ortam. Çok duygulandık. Çok etkilendik. Böyle bir etkinliğe imza attığımız için mutluyuz. Ben bu stadın kurulduğu ilk günden beri her maça geliyorum. Hemen hemen her maçta İstiklal Marşı söyledik ama hiç bu kadar heyecanlanmamıştım." Dedi.

Kaynak:TRT SPOR

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER