Süper Lig hakkında karar verildi.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig de maçlar oynanacak mı?

Süper Lig hakkında karar verildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamayla Bilim Kurulu ve Sağlık bakanlığının uygun görmesi halinde Süper Lig'in 12 Haziran’da başlatılmasını istemiş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise tüm sorumluluk TFF’nin demişti.

UEFA’nın liglerin oynatılmasını istediği ve liglerin kendi içinde kulüplerle açık oylama yapılmasını önerdiği belirtiliyor. TFF Başkan vekili aynı zaman UEFA Yönetim Kurulunda olan Servet Yardımcı’nın da bu süreci yakından takip edip uygulanması için çalıştığı ifade edildi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği, Avrupa'da ki tüm ülkelerden lig başlangıç tarihlerini en geç 25 Mayıs'a kadar bildirmelerini isteyip buna göre Şampiyonlar Ligi takvimi için karar verecegini açıklamıştı. 

Buna göre kulüplerin tele konferans ile açık oylama yapıp liglerin oynatılıp oynatılmaması konusunda karar vermesi bekleniyor.

UEFA’nın ve TFF’nin ligleri oynatmak istemesinin asıl amacı yayın gelirlerini elde etmek olduğu belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ise daha önce 13-14 takım liglerin oynanması yönünde düşüncesi var demişti. Liglerin oynanmaması yönünde düşüncesi olan kulüplerin şunlar olduğu iddia edildi;

Kayserispor

Malatyaspor

Konyaspor

Ankaragücü

Rizespor

Spor Toto Süper Lig ve 1. Lig’de kulüpler antrenmanlar başlarken, sosyal yaklaşım kurallarına uyulmadığı gibi üst üste koronavirüs vakaları da görüldü.

Öte yandan Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü’nde yaşanan vakalar Süper Lig maçları ne olacak? sorusunu da akla getirdi.

Kaynak:Mynet 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER