Futbol hayatına başladığı Trabzonspor'da milli takıma yükselen ve Lille'in kaptığı Yusuf Yazıcı, 17 milyon euroya gittiği Fransız ekibiyle Ligue 1 ve Fransa Süper Kupası kazanma başarısı göstermişti. Geçen sezon ise bordo mavililer eski futbolcusunu yeniden kiralamasına rağmen istediği verimi elde edememişti. Kulübüne geri dönen Yusuf'un Türkiye'ye gelme ihtimali yine var. Hem de eskisinden daha fazla.

KAP'a bildirildi

Trabzonspor'un Lille ile yaptığı anlaşmada şu maddeler yer alıyordu; "Yusuf Yazıcı'nın Lille Kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin (18.5 milyon Euro üzeri yapılan kardan) %20'si Trabzonspor'a ödenecektir. Lille Kulübü, profesyonel oyuncuları Edgar Miguel Le'nin bedelsiz olarak Trabzonspor'a kesin transferine izin verdi. Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Trabzonspor'a 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir."

Bonuslar kazanıldı

Bordo mavililerden transfer sonrasında bonuslarda kazandı. Yusuf Yazıcı, 25 maç oynamasından dolayı, Lille Kulübü, Karadeniz ekibine , 1.000.000.-EUR daha ödedi. 2022/2023 sezonunda ilk 11'de 45 dakika forma giydiği için Fırtına 1.000.000.-EUR daha kazandı.

Türkiye dönmesinin önü kapandı

Trabzonspor'un Lille ile anlaşma sağladığı maddelerden en önemlisi Yusuf'un Türkiye'de farklı bir takımda oynama ihtimali belirirse 20 milyon euroluk tazminat ödenecek olmasıydı. Ancak Fransız temsilcisi bu sebepten dolayı hiçbir Türk takımına onay vermedi. Diğer yandan o dönemin başkanı Ahmet Ağaoğlu ve ekibi rakiplerinin güçlenmesini engellemek adına bu politikayı izledi. Ancak işler şu an değişti.

İki takım devrede

Sezon sonunda kontratı sona erecek olan Yusuf Yazıcı, Trabzonspor'un kazanması muhtemel olan 20 milyon euro maddesinin de ortadan kalkması nedeniyle Süper Lig'e gelebilir. Her ne kadar yetiştiği bordo mavili camiaya aidiyeti bulunsa da farklı takımlarda da forma giymeye sıcak bakabilir. Adı daha önce Beşiktaş ile anılan milli futbolcu ile Galatasaray'ın da ilgilendiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Ocak ayıdnan itibaren transfer savaşının kora kora yaşanması bekleniyor. 26 yaşındaki 10 numara bu sezon 6 maçta 1 gollük katkı sağladı.