Daha önce forma giydiği Galatasaray'da gösterdiği performansla Türk futbol severlerin yakından tanıdığı bir isim olmayı başaran Jason Denayer, haziran ayında sona eren kontratını uzatmayarak Lyon'dan ayrılmıştı. Bu andan itibaren de birçok takım devreye girerek kendisini transfer etmek istemişti. Özellikle de Süper Lig'den birçok talibi vardı ama kararını veren Belçikalı yıldız artık İtalya'da oynayacak.


Marcao yerine istendi

Sarı-Kırmızılılar özellikle Marcao'nun ayrılığı sonrasında Belçikalı stoperi renklerine bağlamak istese de bir türlü yıldız isimle anlaşamadı. 27 yaşındaki futbolcu, yıllık 3 milyon Euro istedi, Aslan 2 milyon Euro verdi ancak transfer gerçekleşmedi. Cimbom'un yanı sıra Türkiye'den, Fenerbahçe , Trabzonspor ve Başakşehir de tecrübeli stoperi kadrosuna katmak için devreye girdi fakat Denayer'in yeni adresi İtalya oldu.

denayer


2 günde imza

Deneyimli savunmacı, Torino'ya, yıllık 3 milyon Euro civarında bir rakama 3 yıllık sözleşme karşılığında 'Evet' dedi. Torino, Gleison Bremer'i Juventus'a satmasının ardından onun boşluğunu Belçikalı stoperle doldurmayı planlarken, Denayer'in perşembe ya da cuma günü yeni kulübüyle sözleşme imzalaması bekleniyor.