Karabükspor'un düşüşü devam ediyor.

2017-2018 sezonunda Süper Lig'de olan Karabükspor, Bölgesel Amatör Lig'den Karabük Amatör Ligi'ne geriledi.

Yaşamış olduğu ekonomik problemlerden ötürü Bölgesel Amatör Lig'de ard arda 2 karşılaşmaya çıkamayan Karabükspor, bundan snra  bir alt ligde mücadele verecek.

Bİrkaç eski futbolcusu ve teknik direktöre borcu olan, kulübün bazı eski yöneticileri yolsuzluk iddiası ile yargılanan kırmızı-mavili takım, bu sezon Bölgesel Amatör Lig 5. Grup'taki oynanan ilk iki hafta maçında sahaya  çıkamadı. Karabük İdmanyurdu ve Kavaklıderespor karşılaşmalarına çıkamadığı için Türkiye Futbol Federasyonu, Amatör Disiplin Kurulu cephesinden 3-0 hükmen yenilmiş gösterilen Karabükspor, ayrıyeten bir alt lige düşürüldü.

Karabükspor, bu sezon kalan maçlarından da 3-0 hükmen mağlup sayılmış olacak. Karabük ekibi, önümüzdeki sezon Karabük Amatör Ligi'nde yer alacak.

Kulüp başkanı Mehmet Yüksel, yaptığı açıklamada şunlar dile getirdi:

 "Artık bizim de gücümüz bir yere kadar. Hep son ana kadar elimizden geleni yapacağız demiştim. Bunu da yaptık. Bu sürede kimse bize destek olmadı, aksine köstekler konuldu. Ben ve yönetimim, son gücümüze kadar takımı taşıdığımız için içimiz rahat. Bu takıma sahip çıkmayanları ve bu hale gelmesine neden olanları, bu kent unutmayacak." 

kaynak: Akşam Gazetesi