Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları devam ederken şampiyonluk yaşayan teknik adamlar kulüpsüz kaldı. Tecrübeli hocalar Fatih Terim, Mustafa Denizli, Sergen Yalçın, Ersun Yanal, Hamza Hamzaoğlu ve Abdullah Avcı bu sezon herhangi bir takımda görev alamadı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'un lig maçları ertelendi mi? Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'un lig maçları ertelendi mi?

Spor Toto Süper Lig 2023/24 sezonu için geri sayım başladı. 20 takımın mücadele edeceği Süper Lig’de değişim rüzgarı esiyor. Geçmiş sezonlarda şampiyonluk yaşayan Türk teknik direktörler çalıştıracak kulüp bulamadı. Galatasaray’dan olaylı bir şekilde ayrılan Fatih Terim’in başı çektiği listede Mustafa Denizli, Sergen Yalçın, Ersun Yanal, Hamza Hamzaoğlu ve Abdullah Avcı yer alıyor. Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine İsmail Kartal’ın getirilmesinden önce Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın’ın isimleri ön plana çıkarılmıştı. Sarı lacivertli yönetim ise tercihini ‘’Fenerbahçe’nin neferi’’ olarak tanımladıkları İsmail Kartal’dan yana kullandı.

A Milli Takım İçin Yarış Başladı

Süper Lig’de takım çalıştırmayan şampiyon hocaların Türkiye A Milli Takımı’nın başına geçeceği haberleri de gündemin ilk sırasında yer alıyor. Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra beklemeye geçen Abdullah Avcı’nın en güçlü aday olduğu düşünülüyor. Öte yandan, milli takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu’nun TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşerek takımın başına Fatih Terim’in geçmesini istediklerini söylediği de ileri sürüldü. Milli Takım için en güçlü hoca adayları Fatih Terim ve Abdullah Avcı oldu.

4238364

Anadolu Takımlarında Değişim Dönemi

Süper Lig’de mücadele eden Anadolu takımlarında da teknik direktör değişiklikleri oldu. Demir Grup Sivasspor’un 4 yıl boyunca teknik direktörlüğünü üstlenen Rıza Çalımbay’ın ayrılığı değişimin ilk adımı oldu. Rıza Çalımbay’ın yerine yardımcısı Servet Çetin getirildi. Süper Lig’in şifresini çözdüğüne inanılan ve çok sayıda Anadolu takımını düşme hattından uzaklaştırmayı başaran Hikmet Karan ve Yılmaz Vural’da bu sezon görev almadı. Çaykur Rizespor’un yeniden Süper Lig’e çıkmasını sağlayan Bülent Korkmaz da takımdan ayrıldı. Bu sezon görev almayan teknik adamlar arasında Samet Aybaba, Tamer Tuna ve Mesut Bakkal da boşta kalan isimler arasında yer alıyor.

4x4RBhcqMU2dgxO3csD2iA

Genç Hocalarda Devreye Girdi

Süper Lig’in tecrübeli hocalarının yanı sıra genç teknik adamlarında boşta kaldığı görüldü. Teknik direktör olarak ilk kez Kasımpaşa’da görev alan Selçuk İnan da kulüp arayışına başladı. Aynı şekilde Tayfun Korkut, Hakan Keleş, Şenol Can, Orhan Ak ve Sedat Ağçay’ın da çalıştırabilecekleri kulüpler ile temas halinde olduğu ve görev beklediği biliniyor.