Fenerbahçe'nin Macar defans oyuncusu Attila Szalai, Avrupa devlerinin transfer listesindeki yerini almaya devam ediyor..

Daha önce İngiliz medyasında oyuncunun ismi Chelsea ile geçmiş, milli takımdan hocası Marco Rossi de futbolcunun İngiliz ekibine gideceğini dile getirmiş fakar Fenerbahçe iddialara yalanlama getirmişti.

La Gazzetta dello Sport'ta bulunan habere göre Serie A'da şampiyonluk için mücadele veren Milan, Attila Szalai'yi radarına aldı.

Simon Kjaer'nın sakatlığı sebebiyle defans zaafiyeti artan İtalyan takımı  bu mevkide rotasyonu ve kaliteyi artırmak adına  takviye yapacak. Milan'da alternatifler arasında Lille'den 21 yaşındaki Sven Botman ve PSG'den Abdou Diallo da  bulunurken Fenerbahçe'den Szalai ismi de ön planda tutuluyor

Hem stoperde hem de bekte görev yapabilmesine vurgulanan Szalai'ye Napoli'nin de ilgisi olduğu ifade edildi.

Diğer yandan gazetenin haberinde Milan teknik adamı Stefano Pioli için Szalai'nin daha önde olduğuna vurgularken futbolcunun maliyetine de değinildi.. 

Buna göre Sven Botman'ın maliyetinin  30 milyon euro'ya çıkabileceği ifade edilirken Szalai'nin maliyetinin ise 11 milyon euro olduğu kaydedildi.

KAYNAK: NTV SPOR.