banner229

Karşıyaka'ya Ahmet Çakı Geliyor !

Trifunovic ile yollarını ayıran Pınar Karşıyaka'nın başına Ahmet Çakı geçiyor.

Karşıyaka'ya Ahmet Çakı Geliyor !

Bu sezonu Aleksandar Trifunovic ile tamamlayan Pınar Karşıyaka’nın yeni sezon öncesi yeni koçu belli oluyor.

Pınar Karşıyaka, hayal kırıklığı ile sona eren 2017/18 sezonunun ardından koç Aleksandar Trifunovic ile yollarını ayırmıştı.

İzmir kulübünde bu yüzden bir yandan sponsorluk görüşmeleri devam ederken bir yandan da koç arayışları sürürken gündemde iki isim vardı. Bir yandan Beşiktaş ile yolları ayrılması gündem olan Ufuk Sarıca‘yı bekleyen Karşıyaka, diğer yandan ise Ahmet Çakı’yı gündemindeydi.

Eurohoops kaynaklarının verdiği bilgiye göre Beşiktaş ile Ufuk Sarıca arasındaki fesih görüşmeleri uzadığı için Pınar Karşıyaka, yeni sezonda takımın koçluk görevine Ahmet Çakı’yı getirmeye karar verdi.

İki taraf büyük ölçüde anlaşmaya varırken bu hafta içinde son detayların görüşüldükten sonra resmi sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Karşıyaka bu sezonu Aleksandar Trifunovic ile geçirmiş, Basketbol Süper Ligi’nde playoff’lara girememiş, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ise çeyrek finalde Murcia’ya elenmişti. Türkiye’de ilk olarak Darüşşafaka‘yı çalıştıran Ahmet Çakı, Erdemir ve TOFAŞ’ta başarılı performanslar göstermişti. Ivkovic’in Efes‘in başına geçmesinden sonra asistan koç olarak Efes‘e giden Çakı, Ivkovic istifa edince 2016 sezonunu Efes‘in başında tamamlamıştı.

Geçen sezon ALBA Berlin’in başına geçen Ahmet Çakı’nın daha sonra Alman kulübüyle yollarını ayrılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER