TOFAŞ, Beşiktaş'ı evinde devirdi!

TOFAŞ, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 15'inci hafta maçında Beşiktaş Sompo Japan'ı 89-79'luk skorla mağlup ederek ligdeki 9'uncu galibiyetini aldı ve zirve yarışını sürdürdü.

TOFAŞ, Beşiktaş'ı evinde devirdi!

Maçın başında dış atışlardan etkili olan Beşiktaş Sompo Japan, skoru da 8-2'ye çekti. TOFAŞ daha sonrasında toparlanırken, siyah beyazlılar da pota altı etkinliğini korudu ve ilk çeyrek konuk ekibin 16-17'lik üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyrek ile birlikte farklı bir oyun ortaya koyan TOFAŞ'ta, Barış, Muhsin ve Yiğit'in üst üste sayıları, oyunu Bursa ekibi lehine çevirdi. 14'üncü dakikada Yiğit'in üst üste üçlükleriyle de 12-0'lık seri yakalayan TOFAŞ, durumu 28-17 yaptı. Konuk ekibin farkı azaltma çabaları ise sonuçsuz kalırken, seyirci desteğini de arkasına alan TOFAŞ, devreye 47-29'luk skor avantajıyla girdi.


İkinci yarıya konuk ekip agresif bir savunma ile başlarken, bu süreçte farkı 7 sayı daha azalttı. Ancak TOFAŞ, Garrett ile etkili olurken avantajını korudu ve kader çeyreğine 67-52 önde başladı. Son çeyrekte Beşiktaş Sompo Japan direnç gösterirken, farkı tek hanelere indirdi. Özellikle savunmasıyla etkili olan konuk ekip, son 2.5 dakikaya girilirken skoru 79-74'e kadar getirdi. Ancak TOFAŞ, hata yapmayarak geride kalan dilimde üstünlüğünü sürdürerek maçı 89-79 kazanmasını bildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER