Transfer döneminde sık sık karşı karşıya gelen Galatasaray ve Beşiktaş, Anderson Talisca konusunda da yine aynı durumu yaşamıştı. 

Sonrasında siyah-beyazlılardan gelen açıklamada Sergio Ramos ve Talsica'yı gündemine aldıklarını ancak maddi anlaşmazlıklar nedeniyle görüşmelerin sona erdirildiğini duyurulmuştu. 

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada "Yazılı ve görsel basınla sosyal medyada Kulübümüzle ilişkilendirilen profesyonel futbolcular Anderson Talisca ve Sergio Ramos ile ilgili açıklamamızdır:

Her kulübün, her başkanın ve her teknik adamın kadrosunda görmek isteyeceği, kaliteleriyle dünya futbol piyasasında önemli bir yere sahip başarılı futbolcular Anderson Talisca ile Sergio Ramos, Kulübümüzün de transfer gündeminde yer almışlardır.

Bu doğrultuda; gerek Anderson Talisca ve kulübüyle gerekse de bonservisi elinde bulunan Sergio Ramos'la temas kurulmuş; Kulübümüzün menfaatleri gözetilerek yürütülen görüşmeler, maddi konulardaki anlaşmazlıklar nedeniyle sona erdirilmiştir.

Kamuoyunun ve taraftarlarımızın bilgilerine saygılarımızla sunarız." denildi. 

GALATASARAY'DAN TALİSCA AÇIKLAMASI

Arkasınan Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk de Anderson Talisca transferine ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztürk, Brezilyalı yıldız ve İspanyol savunma oyuncusu Sergio Ramos'un gündemde olup olmadığının sorulması üzerine, "Bunu Erden beye sormanız lazım. Transferden sorumlu kişi o. Doğrusu ve şık olanı bu olur." dedi.

KATAR BASININDAN YENİ İDDİA

Galatasaray'la anlaşmasının yakın olduğu düşünülen Anderson Talisca için Katar basınından gelen iddia kafaları karıştırdı. Kulübü Al Nassr'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan 29 yaşındaki futbolcunun Katar ekibi Al Duhail'e transfer olacağı öne sürüldü. Katar basınına göre bu transfer çok yakın. 

Güncel piyasa değeri 15 milyon euro olan Talisca'nın takımıyla 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.