Yaşadığı şampiyonluk sezonunun ardından stat sponsorluğunda somut adım atamayan Trabzonspor, sponsorsuz kalmıştı. Bu süre içerisinde görüşülen firmalardan sonuç alınamaması da şaşkınlıkla karşılanmıştı. Mart ayında göreve gelen Başkan Ertuğrul Doğan, ekonomik anlamda kulübü düzlüğe çıkaracaklarını her fırsatta dile getirirken kasaya konulan milyonlaca euronun ardından bugün de Papara ile anlaşma yapılarak Türk futbol tarihindeki rekor kırıldı. Bordo mavililer yıllığına 1.5 milyar liraya yakın bir ücret kazanacak. Ancak her şey bununla sınırlı değil. Yeni sponsorlık anlaşmaları da yolda.


KAP'a bildirildi

Trabzonspor, Papara ile imzaladığı sponsorluk anlaşmasını KAP'a bildirdi ve stadınının adını da Papara Park Stadyumu olduğunu duyrudu. Bildirimde şu ifadelere yer verildi; ""Şirketimiz ile PAPARA ELEKTRONİK PARA A.Ş. arasında Stadyum isim sponsorluğu ve diğer reklam ve iletişim haklarını kapsayan geniş kapsamlı bir sözleşme imzalanmıştır. Şirketimiz ile Papara A.Ş. arasında imzalanan sözleşme 2023-2024 sezonundan itibaren başlamak üzere toplam 5 sezonluk süreyi kapsamaktadır. Yapılan sözleşme gereği Papara A.Ş. Şirketimize kullanacağı haklar karşılığında yıllık 236 milyon TL + KDV olmak üzere toplamda KDV dahil 1.416.000.000.-TL ödeme yapacaktır. Yıllık bedel, her sezon öncesi haziran ayında açıklanacak olan yıllık tüfe değişim oranında arttırılacaktır.""

Hedef borçsuzluk

Trabzonspor'un 4 milyar liraya yaklaşan güncel borcu ile birlikte yapılan sponsorluk anlaşmasından gelen para Bankalar Birliği'ne gidecek. Uzun ömürlü bir ekonomi ve sürdürülebilir başarının anahtarı olarak değerlendirilen kulüp kasasını güvence altına allmayı hedefleyen yönetimin çalışmaları sadece Papara ile sınırlı kalmayacak. Farklı projeler de yolda.
 

Sırada Kartal projesi var

Kasasına 1.5 milyar liraya yakın bir para koyan Trabzonspor'un bir sonraki adımı da belli oldu. Bordo mavililer uzun süredir bünyesinde bulunan Kartal arazisi için de görüşmelerinin sonuna doğru geldi. Eğer anlaşma salanırse buradan da yine Papara ile anlaşılan bedele yakın bir gelir kazanmış olacak. Böylece kazanç ikiye katlanacak. Ancak yine bitmiyor. Yönetim sponsor çalışamlarını sürdürüyor.

500 milyonluk ek sponsor

Sponsorluk konusunda yeni adımlar atacak olan Trabzonspor, bir firma ile de 500 milyon liralık anlaşma yapmanın arefesinde. Eğer bu alanda da imzalar atılırsa borçsuz bir kulüp olmak ve belki de kara geçebilmek için gereken tüm girişimler yapılacak. Ayrıca bir sponsor için de temaslar yoğunlaştırıldı. Taraftar da heyecanla bu firmaların isimlerin açıklanmasını bekliyor.