Araba koleksiyoncusu olan Martin Varrone, tavuk kümesinde bulduğu arabanın Arjantin efsanesi Diego Maradona'nın ilk arabası olduğunu öğrenince servet biçti.

59 yaşındaki Arjantinli eski efsane futbolcu Diego Maradona'nın 1982'de satın aldığı ilk arabası bir koleksiyoner tarafından tavuk kümesinde bulundu.

Infobae sitesinde yer alan habere göre; Koleksiyoncu olan Martin Varrone, Arjantin efsanesi Maradona'nın ilk arabasını bir tavuk kümesinde bulup satın aldı.

Arabayı onardıktan sonra 300 bin euro fiyat biçen Varrone, arabayı buluş hikayesini şu sözlerle anlattı;

"Bir arkadaşım bana, tavuk kümesinde bulduğu ve Maradona'ya ait olduğunu söylediği bir arabadan bahsetti. Oraya gittim. Tavuk kümesinde, üzerine tavukların tünediği bir Fiat 128 vardı. Evraklar arabanın Maradona'ya ait olduğunu doğruluyordu. Arabayı kümesten çıkarıp sicilini araştırdım. Dosyalarını buldum. Araba, Maradona tarafından Barcelona'ya transfer olmadan hemen önce 1982'de alınmıştı. 1984'te araba satılmış ve birçok kişinin elinden geçmişti. Ta ki sonu bir tavuk kümesi olana kadar. Daha sonra arabayı ben satın aldım."

Öte yandan arabaya 300 bin euro değer biçen Varrone'nin satışa istekli olmadığı da belirtiliyor.

Fenerbahçe golcü isimden vazgeçmiyor! Transfer için son koz oynandı… Fenerbahçe golcü isimden vazgeçmiyor! Transfer için son koz oynandı…

Kaynak: Goal.com