Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe’de teknik direktörün kim olacağı sorusu gündemin ilk sırasına yerleşti. Başkan Ali Koç tarafından ‘’Camiayı iyi tanıyan Türk teknik direktörle çalışacağız’’ açıklaması yapıldı. Spor medyasında birbirinden farklı isimler gündeme getirilirken; tecrübeli teknik adam göreve talip olduğunu açıkladı. İşte son dakika Fenerbahçe transfer haberleri…

Fenerbahçe Spor Kulübü 2022 yılı Olağan Mali Genel Kurulu’na teknik direktör tartışmaları damga vurdu. Fenerbahçe Kongre Üyeleri tarafından sert bir şekilde eleştirilen Başkan Ali Koç, yeni sezon için şampiyonluk sözü verdi. Portekizli teknik direktör Jorge Jesus’un takımdan ayrılması ile hocasız kalan sarı lacivertli ekipte yeni teknik direktörün kim olacağı tartışma konusu oldu. Hem yurtdışı hem de yurtiçi spor medyasında adı öne çıkan hoca Vincenzo Montella olmuştu. Başkan Ali Koç ve Montella’nın yemeğe çıktığı, her türlü konuda anlaşma sağladığı vb. gibi haberler gündeme getirildi. Sadece, gazeteci Levent Ümit Erol Montella ile anlaşma sağlanmadığı açıkladı.

d068e3e5e38d432caff1790725c08ab8

Başkan Ali Koç’tan Sürpriz Açıklama

Spor medyasında Vincenzo Montella ile anlaşma sağlandığı yönündeki haberlere Başkan Ali Koç yanıt verdi. Fenerbahçe 2022 yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Ali Koç, ‘’Fenerbahçe camiasını iyi tanıyan Türk hocayla çalışmanın bizim için iyi olacağını düşünüyoruz’’ dedi. Başkan Ali Koç’un açıklamalarının ardından Sergen Yalçın, Ersun Yanal, Aykut Kocaman, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Abdullah Avcı ve İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olabileceği yönünde tartışmalar başladı. Aykut Kocaman, İsmail Kartal ve Ersun Yanal tarafından spor medyasında ortaya atılan iddialar yalanlandı. Tecrübeli teknik adamlar, Fenerbahçe yönetimi ile görüşmediklerini açıkladı. Volkan Demirel ise şu an bir açıklama yapamayacağını belirterek soru işaretlerinin artmasına neden oldu.

Fenerbahçe Cengiz Ünder için Marsilya ile anlaştı: 15 milyon euroya tamam dediler Fenerbahçe Cengiz Ünder için Marsilya ile anlaştı: 15 milyon euroya tamam dediler

9hAHcQsX2EOiivTiG69yCA-1

Tecrübeli Teknik Adamdan Ali Koç’a Çağrı

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağı tartışması tüm şiddetiyle devam ederken; sürpriz bir açıklama geldi. Türkiye’nin sevilen futbol insanı Yılmaz Vural, Başkan Ali Koç’a çağrıda bulunarak ‘’Göreve Hazırım’’ dedi. Fenerbahçe’yi çalıştırmaktan dolayı mutluluk duyacağını belirten Yılmaz Vural, ‘’Antrenörlüğe başladığım günden itibaren Fenerbahçe’nin hocası olmak istediğimi söyledim. Fenerbahçe yönetiminin Türk hocayla çalışma kararının doğru olduğunu düşünüyorum. Antrenörlük işinde uzmanlıktan çok insan ilişkileri önem taşımaktadır. Başkan Ali Koç’ta bunun farkında, bu yüzden ‘’Fenerbahçe camiasını çok iyi tanıyan birisi olsun’’ ifadesini kullandı. Tribün sosyolojisi diye bir şeyin olduğu unutulmamalı. Fenerbahçe taraftarının da ne istediğini çok iyi biliyorum. Antrenörlükteki uzmanlığımla da bu işi çok iyi yaparım. Görev teklif edilmiş olsa kimseyi mahcup etmem’’ diye konuştu.

kapak_071649

Fenerbahçe Yönetiminden Teklif Gelmedi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetimiyle görüşmediğini açıklayan Yılmaz Vural, ‘’Bugüne kadar 30 farklı takımı çalıştırdım, deneyim sahibiyim. Süper Lig’de son 16 yıldır Türk hocalarla başarı sağlandı. Avrupa kültürüm ve yabancı dilimde bulunuyor. Taraftarında bize sıcak bakmışlığı var. Yıllardır emek veriyorum. Bu işlerde belirli oranda lobileşme gerekiyor, ben bunu yapmadım. Fenerbahçe’nin hocası olmak isterim, ama teklif yapılmadı’’ ifadelerini kullandı. Fenerbahçe yönetimi tarafından kısa süre içerisinde yeni teknik direktörün açıklanması bekleniyor.