Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük deprem Türkiye'yi yasa içerisine soktu. Hollanda'da takımlar geçen hafta oynanan maçalrda Türk bayraklı kaptanlık pazubandları ile sahadaki yerlerini almıştı.

Bir dönem Galatasaray'da da oynayasn Wesley Sneijder, "İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie'deki tüm kaptanların giydiği bir pazubandı getirdim. Bir kulübün kaptanı dışında herkes Suriye ve Türkiye'deki depremzedelere destek için o bandı taktı. DHSC'de kulüpten arkadaşım Tarık Divarcı'nın başlattığı çok güzel bir girişim. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım." şeklinde konuşmuştu.

Ajax'ın ise yönetimin aldığı karar ile Türk bayraklı kaptanlık pazubandını takmadığını ifade eden Sneijder "‘Bu yönetimin bir kararıydı çünkü kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne olduğunu bilmiyorum ama biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için çok minnettarız. Belki de hala Ajax'ta formasını bağışlamak isteyen oyuncular vardır." ifadesini kullanmıştı.

Ajax takımının kaptanı Sırp yıldız Dusan Tadic, gelen tepkilerden sonra sosyal medya sayfasından Türkiye ve Suriye'de yaşanan depreme ilikin bir paylaşım yaptı.

Tadic paylaşımında "Türkiye ve Suriye'deki depremler beni derinden sarstı. Düşüncelerim, bu trajedide sevdiklerini kaybeden insanlarla ve herhangi bir şekilde etkilenen herkesle." notunu düştü.