Boluspor başkanı Abdullah Abat maçı vinç ile izledi.

Tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Beypiliç Boluspor Spor Kulübü Başkanı Abdullah Abat, Ümraniyespor maçını cezası dolayısıyla vinç'ten,yüksekten izledi.

Boluspor başkanı Abdullah Abat maçı vinç ile izledi.

Boluspor Başkanı Abdullah Abat, takımının Ümraniyespor ile oynadığı mücadeleyi stadın dışında,yüksekten vinç üzerinde izledi.

Boluspor Başkanı Abdullah Abat, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

 Abdullah Abat,"Öncelikle hafta sonunda oynadığımız Altay maçı sonrasında rakip takımın penaltı pozisyonunda hakeme yoğun itirazlardan dolayı, saha içerisine bağırmama rağmen tribünden sesimi duyuramadım. Pandemi sürecinde, ben sağlıkçıyım, bu süreci iyi bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Futbolcuları soyunma odasına ve hocamızın da sarı kartı vardı onları yönlendirmek adına 1, 2 dakikalığına sahaya girmek mecburiyetinde kaldım."

"İçeri girdiğimiz zaman sporcularla karşılaşınca spontane 1, 2 tebrik oldu. Bundan dolayı Covid-19 ile alakalı yeni tüzüğe göre böyle bir ceza var. Bunun için tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildik. Henüz kararı çıkmadı ama biz de stadyumun arka tarafında bir şantiyede böyle bir yola başvurduk. Kritik süreçlerde takımı yalnız bırakmak olmuyor. Bunları futbolcularımızın, teknik heyetimizin ve yönetim kurulumuzun hissetmesi gerekiyor. Bu bir aşktır, biz de elimizden ne geliyorsa fırsatları değerlendirip, federasyonun aldığı karara saygılı bir şekilde, kuralların dışına çıkmadan böyle bir yola başvurduk" ifadelerini kullandı.

Boluspor'a çok bağlı olduğunu söyleyen Başkan Abat, "Takım aşkı için, takımı yalnız bırakmamak için Bolu'dan buraya geldik. Saha içerisinde herhangi bir yerde bulunmamız yasak olduğu için, bu maçı alırsak da bunun tarihte farklı bir yeri önemi olacak. Takım için her yolu denemeye, her şeyi yapmaya hazırız. Takımın bir bilgisi yok büyük ihtimalle. Ama sportif direktörümüz böyle bir şey olabileceğini, böyle bir yol izleyeceğimizi tahmin ediyor. Platform yükseldikten sonra saha içinden görülebilir" dedi.

Takımı canlı olarak izlemek isteyen Abat şu konuşmasını şu sözlerle bitirdi :"Buradan takımı canlı bir şekilde izleyeceğim. Zaten taktik vermek, topçuları motive etmek benim değil, teknik heyetin işi. Ben sadece burada olduğumu hissettirmek ve futbolcularımızın mücadelesini canlı izlemek için buraya geldim."

Ümraniye Şehir Stadı'ndaki karşılaşmayı Boluspor, Tugay Kaçar ve Nemanja Mihajlovic golleriyle 2-0 kazandı.Boluspor 3 hafta üst üste kazanma başarısına ulaştı.

Kaynak:Ntvspor

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER