Yeni Stadyumda Koltuk Tartışması Bitmiyor !

Adana'da 2014 yılında TOKİ tarafından yapımına başlanan 33 bin kişi kapasiteli yeni stadyumda artık sona gelindi. Ancak yeni stadyuma döşenecek olan koltukların kırmızı-beyaz rengi ile alev desen şeklinde dizayn edilecek olması şehrin iki köklü kulübü olan Adana Demirspor ve Adanaspor taraftarlarını kızdırdı.

Yeni Stadyumda Koltuk Tartışması Bitmiyor !

Adana ili Merkez Sarıçam ilçesinde yaklaşık 5 yıldır yapımı devam eden yeni stadyumunun 2020 yılında hizmete gireceği açıklanmıştı. Yapına süratle devam eden stadyumda zemin çalışmalarında sona gelindi. Koltuk montaj işlemine geçildiğinde her iki kulüp taraftarları kırmızı beyaz renkte koltuğun şehrin ve kulüplerin rengini yansıtmadığını, bu nedenle stadyumda istenilen ambiyansın yaratılamıyacağını söyleyerek sosyal medya hesaplarından  #KırmızıKoltuğaHayır sloganıyla şehrin yöneticileri ve üst düzey sorumlulardan bu durumun çözülmesini istediler. Adana Demirspor Kulüp Başakanı Murat Sancak Tweetter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamasında ;

"Çok değerli ADANADEMİRSPOR taraftarları koltuk meselesini birde de benden duyun.burda tek bir amacımız vardı stadın bir an önce bitirilmesi o yüzden koltuklar kırmızı beyaz dendiğinde adana valimiz Mahmut bey beni aramıştı aynı şekilde Adanaspor yöneticileride aranmıştı. İki takımın da amacı stadın bir an önce bitirilmesi çok önemliydi. Kırmızı Beyazda milli renklerimiz olunca sayın Valim'de bir an önce bitirilsin kırmızı beyaza okey verdik. Sayın Valim'le yapılan iştişarede bakanlıkla görüşmeler devam ettirilerek bir formül bulanacağını bildirmek istiyorum. En kısa zamanda bilgilendirme yapılacaktır. Sayın Valimiz Mahmut Bey'e ve Ak Parti il Başkanı Mehmet Ay'a duyarlıklarından dolayı teşekür ederiz. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER