Bando Es-Es, Eskişehirspor'u yalnız bırakmıyor

Eskişehirspor taraftarlarının 2006 gönüllülük esasıyla oluşturmuş olduğu "Bando Es-Es", zor günler yaşayan takımlarının tekrar ayağa kalkması için her maç tribündeki yerini almaya devam ediyor.

Bando Es-Es, Eskişehirspor'u yalnız bırakmıyor

Tribünde küfürsüz bir ortam oluşturup müsabakaların şölen havasında geçmesini sağlamak için 15 yıl önce çeşitli meslek gruplarından taraftarlarca kurulan grup, takımın iç saha mücadelelerinde tribünden desteklerini esirgemiyor..

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) davetlisi olarak Fransa'da gerçekleştirilen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) milli takımı müsabakalarda destekte bulunan Bando Es-Es, ay-yıldızlıların Eskişehir ve Konya'daki bazı karşılaşmalar da marşlarıyla taraftara eşlik etti.

Türkiye A Milli Hentbol Takımlarının Eskişehir'deki mücadelelerde  sporcuları ve taraftarı coşturan grup, şehirdeki hentbol ve voleybol takımlarının da itici gücü oluyor.

Ay-yıldızlılar için "Biz bitti demeden bitmez" adlı özel beste hazırlayan Bando Es-Es, sosyal medya hesaplarında yoğun bir şekilde paylşımda bulunan "Espana" parçasıyla tanınmakta.

KAYNAK: TRT SPOR.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER