Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Azerbaycan kanalı CBC Sport'taki 'Türkiye'den Futbol' programında flaş açıklamalarda bulundu.

Özdemir, özellikle Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için TFF'ye yaptığı başvuruyla konuştu.

Başkan Özdemir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Bu hukuksal bir konu. Şu an biz bunu hukukçu arkadaşlarımızla birlikte inceliyoruz. Kulüplerimizin herhangi bir haklarının da zayi olmamasını istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda buna karar vereceğiz"

Öte yandan A Milli Takım'ın EURO 2020'deki Galler ve İsviçre maçlarını Bakü'de oynayacağı kendisine hatırlatılan Nihat Özdemir, Azerbaycanlıların desteğini alarak gruptan çıkmak istediklerini dile getirdi.

TFF Başkanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "İnşallah Bakü'de kardeşlerimizin de desteğiyle milli takımımız, İtalya, Galler ve İsviçre'nin olduğu bu gruptan çıkmaya hak kazanacak" şeklinde konuştu..

Başkna Nihat Özdemir, Azerbaycanlı futbolcuların Türkiye'de top koşturmalarıyla ilgili ise "Azeri kardeşlerimizin Türkiye liglerinde oynamasını çok arzularız. Devletlerimiz arasında anlaşma olursa belki Azerbaycanlı kardeşlerimizi Türk Milli Takımı'nda da oynatırız, Türkiye'de de yabancı statüsünde olmayıp Türk oyuncular gibi oynatabiliriz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fotomaç