Geçen hafta Sivasspor ile Galatasaray arasında oynanan maçta ev sahibinin VAR'dan dönen golünün ardından gözler TFF'ye çevrildi. Futbol kamuoyu verilecek kararı bekliyor. Peki, Sivasspor - Galatasaray maçının VAR kayıtları açıklanacak mı? Detaylar haberimizde.

Sivasspor'un geçen hafta evinde ağırladığı Galatasaray'a 50. dakikada attığı gol VAR'dan dönmüş ve Erkan Özdamar kırmızı beyazlıların skorunu iptal etmişti. Ulvestad'ın ayağından kazanılan sayının ardından kamuoyunda geniş yer bulan bu kararın ofsayt nedeniyle verilmediği iddia edilmişti. Ancak o günden sonra TFF'den net ve resmi bir açıklama gelmedi.


Sivasspor başvuruda bulundu

Galatasaray karşısında atılan golün sayılmamasından sonra Demir Grup Sivasspor yönetimi, karşılaşmanın tekrarı için başvuruda bulunmuştu. Kararın ne olacağı merakla bekleniyor.

Galatasaray'ın transferini İngilizler açıkladı! Galatasaray'ın transferini İngilizler açıkladı!

Erden Timur, Galatasaray Asbaşkanı;
Dün Mecnun başkanın dediği gibi biz de dünkü golün neden iptal edildiğinin açıklanmasını istiyoruz. VAR kayıtları da açıklansın. Bu pozisyon ve bundan önceki pozisyonlarla ilgili isteğimiz ve gayretiiz devam edecek. Uzun ve zor bir yol ama gerçekten adalet istediğimizi söylüyoruz. İyilik sonunda kazanır. Doğru niyet sonunda kazanıyor.

Bizim oyuncularımızın şöyle bir iddiası var: Top taca çıktı Sergio rakibini sonra itti. O pozisyonun taç olması lazım serbest vuruş değil. Oyuncularımızın iddiası bu ama yine de açıklama bekliyoruz. Şeffaflık istiyoruz.

Varsayalım ki büyük bir hata var ve yineliyorum bununla ilgili açıklama bekliyoruz. Dün Mecnun başkan da canı yanmış olmasına rağmen çok fazla bir şey söyleyemedi çünkü federasyon bu tür konuşmaları yasakladı. Varsa böyle bir şey açıklanmasını istiyoruz. Nelsson'un da bir penaltı beklentisi var onun da açıklanmasını istiyoruz. Bir sarı kart pozisyonu da var o da açıklansın. Maç 1-1'e dönmüş ve biz yeniden öne geçmişiz, bunu başarmışız. Buna rağmen varsa bu hatanın skora etki ettiğinin bu kadar konuşulması insanın aklına başka şeyler getiriyor.


 

Sivasspor - Galatasaray maçının VAR kayıtları açıklanacak mı?

Sivasspor maçın tekrarı için resmi başvuru yaparken, TFF'nin Sivasspor - Galatasaray maçının VAR kayıtlarını açıklaması bekleniyor.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Gaziantep FK-Beşiktaş ve Sivasspor-Galatasaray maçlarının VAR kayıtları açıklandı.

TFF'den yapılan açıklamada; "Gaziantep FK - Beşiktaş ve Sivasspor - Galatasaray maçlarının VAR kayıtları incelendi ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin, önemli hakem hatası yaptıkları tespit edilmiştir. Bu maçların VAR kayıtlarının yayınlanmasına karar verilmiştir" denildi.