Türkiye Futbol Federasyonu'ndan transfer kuralında değişiklik... İşte detaylar...

Aleyna Eroğlu'ndan flaş Batuhan Karadeniz sözleri! Şiddet uyguladı Aleyna Eroğlu'ndan flaş Batuhan Karadeniz sözleri! Şiddet uyguladı

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaksetlerinden sonra TFF, transfer ve tescil döneminde değişikliğe gidildiğini duyurdu.

İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA:

 "Federasyonumuzun talebi ve FIFA'nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Dönemi kararına ilave olarak, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme talebi kabul edilen kulüplerde tescilli futbolcularının bu sezon 4 farklı kulübe tescil edilebilmesine ve aynı veya farklı ligde 3 kulübün müsabakalarında oynayabilmelerine izin verilmiştir. Bu duruma ilaveten, ligden çekilme talebi kabul edilen Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinde tescilli futbolcuların kulübü ile transfer edecek kulübün anlaşması ve ilgili futbol federasyonunun onay vermesi halinde, 5 Mart 2023 tarihine kadar uluslararası transfer olabileceklerdir. Ayrıca, Federasyonumuzun almış olduğu kararla, ligden çekilen kulüplerde tescilli teknik adamlar bu sezonda üç kulüp adına tescil edilebilecektir."