banner197

TFF'den liglerin tamamlanması için önemli kararlar

TFF , liglerin tamamlanmasına yönelik önemli bir adım atmış bulunmakta. Bu durumda federasyon, liglerin tamamlanması ihtimaliyle ilgili "Futbola Dönüş Öneri Protokolü" hazırladı.

TFF'den liglerin tamamlanması için önemli kararlar

TFF'nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili beklenilen ve sonunda gelen açıklama;

"TFF Sağlık Kurulu tarafından yeni tip Koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik 'Futbola Dönüş Öneri Protokolü' hazırlandı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile ilgili alınması gereken tedbirlerin ve genel prensiplerin detaylı bir şekilde anlatıldığı Futbola Dönüş Öneri Protokolü, Hazırlık Dönemi, Müsabaka Dönemi ve Pozitif Test Senaryosu olmak üzere çeşitli ana bölümlerden oluşuyor.

Liglerin oynanması sürecindeki tüm fazlara ilişkin çalışmalar tamamlanırken protokolün, "Genel Prensipler", "Hazırlık Dönemi - Bireysel ve Grup Antrenmanları Evresi" ile "Pozitif Test Senaryoları"nı içeren ilk kısmı yayınlandı.

Sağlık Kurulu; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü, FIFA ve UEFA Sağlık Kurullarının uygulamalarıyla birlikte süreçler geliştikçe protokolü kamuoyu ve kulüplerle bölümler halinde paylaşmaya devam edecek.

Acıbadem Sports ve T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan protokol, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye raporu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla devletimizin liglerin başlatılmasına yönelik kararı sonrasında uygulamaya konulacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER