Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Sezonun sona ermesine sayılı günler kala her maç kritik önem taşıyor. Süper Lig’de zirve takibini sürdüren Fenerbahçe haftayı kayıpsız geçti. Fenerbahçe Ankaragücü maçına hakem Atilla Karaoğlan’ın kararları damga vurdu. İlk yarının bitiş düdüğü çaldıktan sonra Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus sahaya girerek hakem Atilla Karaoğlan ile konuştu. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki ile maçın orta hakemi Atilla Karaoğlan arasında tartışma çıktı. Ankaragücü, Fenerbahçe karşısında 80’inci dakika da Ali Sowe’nin golü ile öne geçti. Fenerbahçe ise 87’inci dakika da penaltı kazanarak skoru eşitledi. Skor dengesini ise 90+6’da Miguel Crespo’nun kaydettiği gol bozdu. Fenerbahçe’nin kazandığı penaltı ise tartışmaların fitilini ateşledi.

643b015580a0321eb4e1d40c

Ankaragücü Cephesinden Tepki Yağdı

Fenerbahçe-Ankaragücü maçının sona ermesi ile birlikte futbol camiası hakem kararlarını tartışmaya başladı. Ankaragücü tarafından yapılan açıklamada, ‘’TFF’nin açıkladığı VAR kayıtları sonrası kızağa çektiği sabıkalı bir hakemin, bu maça atanması endişemizi artıran bir diğer unsurdu. Maç sonunda kaygılarımızın ne kadar haklı olduğunu Türk futbol kamuoyu ile birlikte gördük. Senaryo o kadar basit ki, izlerken filmin nasıl biteceğini tahmin edebiliyorsunuz. Biz bu açıklamayı 15.04.2023 saat 14.06’da kaygılarımızda yanıldığımızı umarak zaten sizin için hazırlamıştık’’ ifadeleri kullanıldı.

6427021486b2451fc00b5c63

TFF İçerisinde ‘’Rezillik’’ Tartışması

Süper Lig’in 29’uncu haftasına damga vuran Fenerbahçe-Ankaragücü maçının sona ermesiyle birlikte gündeme bomba gibi iddialar düştü. Eski hakem ve televizyon yorumcusu Erman Toroğlu tarafından TFF içerisinde çalışan ve yöneticilerin tepkileri dile getirildi. TFF çalışanları ve yöneticilerinin ‘’Biz böyle rezillik görmedik’’ ifadelerini kullandığını belirten Erman Toroğlu, ‘’Hakem alemi çürümüş. TFF Başkanı da bu olayın farkında değil. Lale Orta denilen kadın bildiri yayınlıyor. Hakemlere, ‘’bundan sonra sizi arayan olursa bana bildirin’’ demiş. Demek ki başka yerlerden arıyorlar, hakemler de tırsıyor’’ dedi.